صفحه اصلی / اقتصادی / بانک / بانک‌ها تا پایان سال رتبه‌بندی می‌شوند

وزیر امور اقتصاد و دارایی خبر داد

بانک‌ها تا پایان سال رتبه‌بندی می‌شوند

کسب و کار نیوز - فرهاد دژپسند اعلام کرد: رتبه‌بندی بانک‌ها بر اساس میزان تحقق حاکمیت شرکتی و بانکداری دیجیتال از سوی معاونت امور بانکی وزارت اقتصاد در پایان امسال انجام خواهد شد.

بانک‌های ایرانی قرار است تا پایان سال جاری بر اساس میزان تحقق حاکمیت شرکتی و بانک‌داری دیجیتال رتبه‌بندی شوند.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایبنا، فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد طی سخنانی در مجمع عمومی سالیانه بانک سپه، اعلام کرد: با تحقق حاکمیت شرکتی به طور کامل مشخص می‌شود، مشکلات یک بانک، چقدر متاثر از عوامل برون سازمانی (به طور مثال، حجم بالای تسهیلات تکلیفی) و چه مقدار ناشی از عوامل درون سازمانی، (پایین بودن بهره‌وری و…) است.

وی تصریح کرد: نظام بانکی با بهبود مدیریت و کاهش هزینه‌ها باید به سمت کارآ کردن سیستم خود پیش برود. وزیر امور اقتصادی و دارایی در ادامه، پس از استماع گزارش عملکرد بانک و صورت‌های مالی ارائه شده، با تقدیر از زحمات کارکنان و اعضای هیات مدیره بانک سپه، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این بانک را، توان بالای مدیریت مالی و ریسک‌پذیری مدیریتی آن، از جمله در خصوص اجرای پروژه ساماندهی آب‌های مرزی و نیز پذیرش مسئولیت ادغام پنج بانک نیروهای مسلح در بانک سپه عنوان کرد.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه، اجرای پروژه ادغام، کاری بسیار سخت است که باید به خوبی مدیریت شود، اظهار کرد: این امر در عین حال یک فرصت طلایی برای بانک سپه محسوب می‌شود، زیرا این بانک می‌تواند با اجرای موفق این پروژه، به بزرگ‌ترین بانک کشور تبدیل شود.

دژپسند یکی از پیش شرط‌های موفقیت در پروژه ادغام را کاهش تعداد شعب بانک‌های مذکور دانست که باید در عین حفظ کیفیت خدمات و تداوم سرویس دهی به نیروهای مسلح، با طراحی یک برنامه کاملا منسجم و مستقل انجام شود.

وزیر اقتصاد همچنین با تاکید بر لزوم طراحی و تدوین یک برنامه جامع اجرایی برای افزایش درآمدها و کاهش زیان احتمالی از سوی هیات مدیره بانک سپه، اظهارکرد: این برنامه می‌تواند متضمن اصلاح ساختار مالی بانک به ویژه در قالب اجرای طرح ادغام باشد.

وی در ادامه با تقدیر از عملکرد بانک سپه در واگذاری اموال مازاد و شرکت‌های مازاد، بر تداوم روند واگذاری و مولد‌سازی دارایی‌های این بانک تاکید کرد. وزیر اقتصاد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تاریخ برگزاری مجمع بانک سپه در آستانه بازگشایی مدارس و شروع سال تحصیلی جدید، یکی از حلقه‌های مفقوده نظام بانکی کشور را، تامین مالی و مشارکت آن در پروژه‌های آموزشی و تحقیقاتی کشور و تلاش برای “دانش بنیان” نمودن اقتصاد کشور، به عنوان امری مورد تاکید مقام معظم رهبری و رئیس‌جمهوری عنوان کرد.

همچنین مطالعه کنید:

حذف روزمزدها از لیست حمایتی دولت

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، در این بین دولت اعلام کرده که …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *