صفحه اصلی / استارت آپ‌ و دانش‌بنیان‌ / استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان / علاقه‌ وزارت نفت به همکاری با دانش‌بنیان‌ها

علاقه‌ وزارت نفت به همکاری با دانش‌بنیان‌ها

کسب و کار نیوز - وزیر نفت با تاکید بر ضرورت شناخت، درک و حمایت از فعالان حوزه دانش‌بنیان گفت: وزارت نفت در حال سنجش ورود به حوزه دانش‌بنیان و همکاری با استارتاپ‌ها است.

«بیژن زنگنه»در بازدید از کارخانه نوآوری آزادی و دیدار با مدیران ارشد این مجموعه و پارک فناوری پردیس در جریان فعالیت‌های این دو مجموعه قرار گرفت.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، کارخانه نوآوری آزادی با ۹ شتاب‌دهنده در حوزه‌های مختلف، تاکنون میزبان بیش از ۱۵۰ تیم استارتاپی بوده است.

وی دراین بازدید گفت: در کارخانه نوآوری اکوسیستم فناوری و نوآوری کوچکی ایجادشده است، هم معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری و هم بخش خصوصی فعال در اینجا برای به وجود آوردن چنین اکوسیستمی تلاش کرده‌اند، امیدواریم به موفقیت‌های بزرگتری هم دست پیدا کنند.

وزیر نفت درباره حضور وزارت نفت در حوزه دانش‌بنیان بیان کرد: مدتی است که در حال آشنایی و درک مفاهیم حوزه دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها هستم، ما در وزارت نفت در حال سنجیدن چگونگی ورود به این حوزه هستیم که زمینه‌هایی برای توسعه کار خلاقانه جوانان در حوزه نفت به وجود آید.

زنگنه درباره اهمیت استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: جهش در بخش‌های سخت‌افزاری و صنایع متکی به منابع طبیعی مانند نفت، محدود است مگر آنکه متکی به فناوری باشیم. به همین دلیل اگر می‌خواهیم در آینده در دنیا چیزی داشته باشیم، باید بر این حوزه تمرکز کنیم.

وزیر نفت با بیان اینکه امروز زمان حمایت از فعالان حوزه دانش‌بنیان و کمک به رشد و توسعه آنهاست، افزود: استارت‌آپ‌ها هنوز به مرحله بلوغ خود نرسیده‌اند، هنوز باید آموزش ببیند و رشد و توسعه پیدا کنند، باید آنها را به دیگر فضاها شناساند، همیشه در برابر چیزهایی که شناخته شده نیستند مقاومت می‌شود؛ بنابراین آنها به حمایت شدن نیاز دارند.

بیژن زنگنه با اشاره به اینکه در دنیا و ایران تجربه‌های خوبی در این زمینه وجود دارد و باید از آنها برای پیشبرد اهداف استفاده کرد، گفت: اگر مدیران صنایع بزرگ وارد این حوزه کاری شوند، می‌توان به این روند سرعت بیشتری بخشید، به ویژه که فعالیت‌های دانش‌بنیان نه تنها در حوزه مهندسی بلکه در حوزه‌های مختلف قابل استفاده است.

کارخانه نوآوری آزادی با ۹ شتاب‌دهنده در حوزه‌های مختلف، تاکنون میزبان بیش از ۱۵۰ تیم استارتاپی بوده است.

همچنین مطالعه کنید:

با بانک‌های متخلف در موضوع وام ازدواج برخورد می‌شود

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایلنا، علی صالح‌آبادی در حاشیه جلسه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.