صفحه اصلی / استان ها / آتش بلای جان مراتع طارم
آتش‌سوزی مراتع

آتش بلای جان مراتع طارم

کسب و کار نیوز : رئیس اداره منابع‌ طبیعی و آبخیزداری طارم گفت: آتش در طارم مهار نشده است.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, ضیاءالدین حسنلو با اشاره به این‌ که از ساعت ۱۱ ظهر روز گذشته (سه شنبه ۲۶ شهریور) آتش به جان مراتع این شهرستان افتاده است، اظهار کرد: طبق برآورد اولیه، پیش‌بینی می‌شود حدود ۲۰۰ هکتار از مراتع طارم در آتش سوخته باشد.
وی با بیان اینکه مراتع بالادست روستای لار و چفتان طعمه حریق شده است، ادامه داد: استاندار زنجان، معاونان و مسئولان مرتبط استانی و شهرستانی به صورت شخصی در مراتع حضور داشته و همه تلاش‌ها برای مهار آتش‌سوزی است.
این مسئول با بیان این‌که علی‌رغم همه تلاش‌ها تا این لحظه آتش مهار نشده است، بیان ‌کرد: صعب‌العبور بودن و وزش باد شدید، مهار آتش را سخت کرده است.
حسنلو خاطرنشان کرد: میزان خسارت بعد از خاموش شدن آتش برآورد خواهد شد.
اعزام ۱۰ اکیپ آتش‌نشانی به مراتع طارم
حسن غفاری مسئول روابط‌عمومی آتش‌نشانی اظهار کرد: تاکنون ۱۰ اکیپ از سازمان آتش‌نشانی زنجان به محل حریق اعزام‌ شده و علاوه ‌بر آن نیروهای آتش‌نشانی شهرستان طارم نیز در این اطفای حریق همکاری دارند.
وی افزود: از آنجایی که اطفای حریق در مراتع و جنگل‌ها در زمره وظایف اداره‌کل منابع‌طبیعی و آبخیزداری است، نیروهای این اداره‌کل نیز در این عملیات حضور دارند.
غفاری میزان حریق را گسترده اعلام کرد و یادآور شد: شهروندان در صورت مشاهده حریق در مراتع و جنگل‌ها، پیش از پیشروی آتش با شماره ۱۵۰۴ تماس حاصل کنند.

همچنین مطالعه کنید:

دیوار کوتاه کارگران در بحران کرونا

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز ، طی روزهای گذشته حتی موضوع فریز …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *