صفحه اصلی / اقتصادی / راه و شهرسازی / وجود ۷۵۰ پروژه نیمه تمام بازآفرینی شهری در کشور
Semi-finished urban recreation project

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد

وجود ۷۵۰ پروژه نیمه تمام بازآفرینی شهری در کشور

کسب و کار نیوز - معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که حدود ۷۵۰ پروژه نیمه تمام در حوزه بازآفرینی شهری در کشور داریم، گفت: تاکنون نگاه به بافت های فرسوده مانند سایر مناطق بوده که منطقی نبوده است.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از تسنیم، سید محمد پژمان با تاکید بر کارشناسی ضعف های موجود در بازآفرینی شهری، اظهار کرد:‌تنها راه حل پیش رو، حضور و مشارکت مردم در اجرای طرح ها در کنار ارائه مشوق های دولت است تا برنامه ملی بازآفرینی شهری پایدار به توفیق برسد.

وی با بیان این‌که بافت‌های فرسوده زمانی کانون اصلی شهرها بوده اند اما متناسب با تغییرات روز پیش نرفته اند، تصریح کرد: معابر محدود و باریک در بافت های مختلف پاسخگوی شرایط زندگی امروز نیست. همچنین به منظور کمبود سرانه های خدماتی در این مناطق شهرداری ها و دولت باید عرصه های مناسبی از این محدوده ها را برای اینگونه خدمات در اختیار بگیرند.

وی با یادآوری این‌که تاکنون نگاه به بافت های فرسوده مانند سایر مناطق بوده که منطقی نیست، افزود:‌ شرایط پیش رو می طلبد هزینه های اجرای برنامه ملی بازآفرینی شهری پایدار را کاهش دهیم.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران ، گفت: تخفیف ۱۰۰ درصدی در صدور پروانه ها، تسهیلات ارزان قیمت و تخفیف های سازمان نظام مهندسی از اقدامات مثبتی بوده که برای اجرای بازآفرینی شهری محقق شده است.

پژمان از برداشت ۳۷۰۰ میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی برای شرکت بازافرینی شهری خبر داد و تصریح کرد: ۲۲۰۰ میلیارد تومان از این رقم با کمک و افزوده شدن منابع بانک‌ها در قالب تسهیلات به متقاضیان پرداخت می‌شود. باقیمانده این مبلغ نیز در قالب ۱۵۸۰ پروژه طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن و طرح اقدام مشترک هزینه می شود.

وی تاکید کرد: حدود ۱۴۰۰ تا ۱۵۰۰ میلیارد تومان مجموع بودجه‌ای است که در حوزه اجرای پروژه‌ها به منظور تکمیل ۷۵۰پروژه نیمه‌تمام هزینه خواهد شد.

همچنین مطالعه کنید:

 ۱۹ اقدام ویژه ضدکرونائی سایپا برای آغاز تولید در سال جدید

گروه خودروسازی سایپا با هدف حفظ جریان تولید در کشور و پاسخ به تعهدات خود …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *