پنج شنبه , ۱۴ فروردین ۱۳۹۹
صفحه اصلی / سرخط خبرها / موزه لوور بخش هنرهای اسلامی‌اش را گسترش داد
The Louvre Museum

موزه لوور بخش هنرهای اسلامی‌اش را گسترش داد

کسب و کار نیوز - فضاهای جدید و توسعه‌یافته در مرکز آموزش دپارتمان هنرهای اسلامی موزه لوور پاریس گشایش یافت.

به گزارش  کسب و کار نیوز به نقل از روزنامه اماراتی نشنال، عملیات توسعه و بازسازی این مکان با حمایت موسسه خیریه «الولید» عربستان انجام شد.

از جمله تغییرات انجام شده، افزودن یک محوطه ورودی جدید و فضای نمایشگاهی موقتی است که تجربه همه جانبه ای را در اختیار بازدیدکنندگان به هنگام ورود قرار می دهد. فضاهای توسعه یافته به نحوی طراحی شده است که امکان دسترسی افراد کم توان نیز به آن مهیاست.

«ژان لوک مارتینه» (Jean Luc-Martinez) مدیر موزه لوور گفت: امیدواریم به لطف طراحی های جدید، شاهد حضور بازدیدکنندگان بیشتری باشیم و بتوانیم کلید درک این میراث هنری شگفت انگیز را که در موزه لوور به امانت گذاشته شده است، به آنها عرضه کنیم.

این برای اولین بار نیست که موسسه خیریه الولید که «الولید بن طلال» شاهزاده سعودی موسس آن است، کمک مالی در اختیار موزه لوور قرار داده است. این موسسه در سال ۲۰۰۵ نیز مبلغ ۲۳ میلیون دلار برای ساخت دپارتمان هنرهای اسلامی به موزه لوور اهدا کرد.

در حال حاضر، سه هزار اثر با مبداهای مختلف از اسپانیا گرفته تا هند، در این دپارتمان نمایش داده می شود. قدمت این آثار به قرن های هفتم تا نوزدهم میلادی بازمی گردد.

آثار هنری و باستانی در کنار هم در این دپارتمان نگهداری می شود و این آثار، تاثیرات هنر اسلامی بر سبک های مختلف هنر را ارائه می دهد.

در مجموع ۱۴ هزار اثر در مجموعه کلی این دپارتمان محفوظ است.

همچنین مطالعه کنید:

کمک هواوی برای جلوگیری از شیوع کووید۱۹ در هند

به گزارش کسب و کار نیوز، هند اعلام کرد ۱۰۷۱ نفر در این کشور به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *