صفحه اصلی / اصناف / تخفیف‌های معنادار تولیدکنندگان در فروشگاههای زنجیره‌ای

تخفیف‌های معنادار تولیدکنندگان در فروشگاههای زنجیره‌ای

کسب و کار- قیمت بی‌سابقه برخی اقلام غذایی در سایه افزایش نرخ ارز، اکنون تولیدکنندگان را مجبور کرده تخفیف‌های اغواکننده‌ای را برای جذب مشتریان در بازار اعمال کنند تا مصرف‌کننده را متقاعد به خرید نمایند.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر، افزایش بی‌سابقه نرخ ارز ظرف سال گذشته، قیمت بسیاری از کالاها و اقلام پرمصرف سبد خانوارها را به شکل فزاینده‌ای افزایش داده و سایه سنگینی را بر قدرت خرید مردم و افزایش قیمت سبد مصرفی آنها انداخته است. کمتر خانواری نابسامانی‌های سال گذشته در تهیه اقلام مورد نیاز خود را از یاد برده است؛ روزهایی که علاوه بر کمبود مواد پرمصرف خانواده‌ها، قیمت‌ها هم به نحو فزاینده‌ای بالا رفته بود. آن روزها بسیاری از مردم در خرید برخی مایحتاج روزمره خود به دلیل برخی مشکلاتی که در عرضه و توزیع کالا از سوی تولیدکنندگان به وجود آمده بود، دچار مشکل شده بودند و همین امر، زمینه‌ای را فراهم کرد که خانه‌های مردم به انبار برخی کالاها تبدیل شود.

حال ورق برگشته است و بسیاری از تولیدکنندگان، به جهت رکودی که در بازار حاکم شده است، دنبال مشتریان هستند و رویه‌ای عکس سال گذشته شکل گرفته است. داستان از این قرار است که قدرت خرید مردم به دلیل افزایش قیمت‌ها در سال گذشته به شدت کاهش یافته و همین امر، منجر به کاهش خرید مردم در بازار شده است. به همین دلیل است که تولیدکنندگان برای حفظ چرخه تولید خود، رو به حراج‌هایی آورده‌اند که می‌تواند با فروش بیشتر کالا، بخشی از سرمایه در گردش آنها را تامین کند.

پشت پرده تخفیف کالاها از سوی تولیدکنندگان در فروشگاهها

گزارش میدانی خبرنگار مهر از فروشگاههای زنجیره‌ای حکایت از آن دارد که برخی کالاها حتی در این فروشگاهها نیم‌بها هم عرضه می‌شود و همین امر، استقبال مردم را در پی داشته است؛ اگرچه باز هم متصدیان فروشگاهی، کاهش خریدهای مردم و خلوتی فروشگاهها را تائید می‌کنند. یکی از متصدیان فروشگاه زنجیره‌ای می‌گوید: مردم هوشمندانه‌تر از قبل خرید می‌کنند و معمولا کالاهایی را در سبد خرید خود نگاه می‌دارند و به پای صندوق ها می آورند که نیاز واقعی آنها است. به همین دلیل در رقابت برندها، تولیدکنندگان مجبور به ارایه تخفیف های جذاب به مشتریان هستند تا بتوانند قفسه کالاهای خود در فروشگاهها را همیشه فعال نگاه دارند.وی افزود: با توجه به کاهش نرخ ارز و بهتر شدن وضعیت تولید، قیمت برخی کالاها کاهش یافته و تولیدکنندگان که حاضر نیستند قیمت را رسما پایین بیاورند، دست به اعمال تخفیف های بالا بر روی محصولاتشان می زنند تا مشتری را هم به خرید تشویق کنند.

یکی دیگر از متصدیان فروشگاهی در یک فروشگاه زنجیره ای دیگر، می گوید: هم اکنون همه کالاها بدون کمبود به دست مشتری می رسد و تولیدکنندگان تخفیف های زیادی از ده تا ۴۵ درصد را بر روی کالاهای مختلف از جمله رب و حبوبات اعمال می کنند؛ به همین دلیل مردم هم استقبال می کنند؛ البته رقابت بین برندها تنگاتنگ است.وی افزود: اکنون کالاها در برندهای مختلف با تخفیف های خوب عرضه می شود ولی هنوز قیمت ها با احتساب این تخفیف ها، با زمان قبل گرانی ها برابری نمی کند. البته دولت هم برای ماه محرم و صفر کالاهای مورد نیاز مردم را به صورت گسترده عرضه می کند که این رفتار تولیدکنندگان را ترغیب کرده تا برای رقابت با قیمت کالاهای دولتی، تخفیف خوب به مردم بدهند.

جزییات قیمت کالاهای سبد مصرفی خانوارها

گزارش میدانی مهر از فروشگاههای زنجیره ای، حکایت از این دارد که قیمت هر بطری روغن ذرت١.٨لیتری با ٢٢درصد تخفیف ٣٣٩٣٠تومان، هر بطری روغن سرخ کردنی ٨١٠گرمی با ۴٠درصدتخفیف، ١٣۵٠٠ تومان، هر قوطی تن ماهی با تخفیف ١٣درصد١٢٩۶٠تومان است. همچنین هر بسته ٨٠٠ گرمی عدس با ٢٧ تخفیف ١٠١۴٧ تومان، هر بسته ٨٠٠ گرمی لوبیا سفید با ٢۵ درصد تخفیف ١٢۶٧۵ تومان، هر بسته ٨٠٠گرمی لپه١٢۶٧۵ تومان، هر بسته ٨٠٠ گرمی نخود با ٢۵ درصد تخفیف ١٢٣٣٧ تومان، هر بسته لوبیا چیتی با تخفیف ٢۵ درصدی ١٨هزار تومان، هر بسته عدس ٨٠٠ گرمی با ٣۵ درصد تخفیغ ٨٣٨۵ تومان است.

در عین حال هر بسته چای۴۵٠گرمی با ٢۵ درصد تخفیف  ۵٠۴٠٠ تومان، هر بسته چای ٣۵٠ گرمی با ١٠ درصد تخفیف ٣۶ هزار تومان است. همچنین هر بسته چای خارجی ۴۵٠ گرمی بدون تخفیف با قیمت های ۶٩٩٠٠ تومان، ٧۵٩٠٠ تومان و ۵٨ هزار تومان عرضه می شود.در عین حال، هر بسته ده کیلویی برنج هندی با ١۵ درصد تخفیف ۶٧۶٠٠ تومان، هر بسته ده کیلویی برنج وارداتی با ٩ درصد تخفیف ٧٢٨٠٠ تومان، هر بسته یک کیلویی برنج ایرانی اعلا ٢۵ هزار و ٩٨٠ تومان، برنج ١٠ کیلویی هاشمی با ١۵ درصد تخفیف ٢۵٩ هزار و ٢۵٠ تومان است. همچنین هر بسته قند ٨۵٠٠ تومان و هر بسته شکر ٩٠٠٠ تومان قیمتگذاری شده است.در عین حال هر قوطی رب با ۴٠ درصد تخفیف ١١٨٨٠ تومان، رب با ٢٧ درصد تخفیف ١۵٧۶٨ تومان، رب با ١٨ درصد تخفیف ١۶۴٠٠ تومان و رب با ٢٨ درصد تخفیف ١۵٧۶٨ تومان است.همچنین ماکارانی٧٠٠گرم۵٨۵٠ تومان، شیر پرچرب ۵٢٣٨ تومان، شیر کم چرب ۴٧۵٣ تومان، پنیر یواف ۴٠٠ گرمی ٩٣١٠ تومان، پنیر ٣۵٠ گرمی با ١۵ درصد تخفیف ٧٣٨۵ تومان، ماست پروبیوتیک با ٢٨ درصد تخفیف ٩۶٠٠ تومان است.

بررسی های میدانی نشان می دهد هر کیلوگرم مغزران٨٩٠٠٠ تومان، ران١١٢ هزار تومان، سردست١١٣هزار تومان، ماهیچه١٢٣ هزار تومان، گوشت منجمد ۵٣ هزار تومان، چرخکرده نیمایی با ١٠ درصد تخفیف ۵۶۶٠٠ تومان است.هر بسته تخم مرغ ٢٠ عددی ١۶١۵٠ تومان، تخم مرغ ١۵ عددی ٧٩٨٠ تومان است.هر بسته ١٠ گرمی کره نیز ١۴٨٢ تومان است.هر بسته ١٨٠٠ گرمی سینه مرغ ۴۴١٠٠ تومان، هر بسته مغز ران ١٨٠٠ گرمی مرغ ۴۵۶٢٠ تومان و هر بشته ١٨٠٠ گرمی ران مرغ نیز ۴٠٩٨٠ تومان است.

همچنین مطالعه کنید:

 ۱۹ اقدام ویژه ضدکرونائی سایپا برای آغاز تولید در سال جدید

گروه خودروسازی سایپا با هدف حفظ جریان تولید در کشور و پاسخ به تعهدات خود …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *