صفحه اصلی / سرخط خبرها / حرکت قوه قضائیه در مبارزه با فساد مستمر است

معاون اول قوه قضائیه :

حرکت قوه قضائیه در مبارزه با فساد مستمر است

کسب و کار نیوز - حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای روز شنبه در مراسم تکریم و معارفه روسای قدیم و جدید دادگستری ایلام اظهار کرد: امروزه اختلاس، فساد در بخش‌های مختلف و سوء استفاده از ارزهای دولتی بیشتر از اقدامات دشمنان به مردم ضربه می‌زند.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از برنانیوز،وی تاکید کرد: با انجام برخی اقدامات مانند مقابله با فرار مالیاتی می‌توان رقم‌ های بسیار بالایی را برای مشکلات اقتصادی جبران کرد، البته این کار نیاز به عزم دولت دارد زیرا عده‌ای با درآمدهای بسیار بالا هستند که مالیات پرداخت نمی‌کنند.

معاون اول قوه قضائیه یادآور شد: ساختارها باید توسط دولت و مجلس در کشور تغییر کند، قوه قضائیه هم پای کار است و بطور قطع در این مسیر به دولت کمک می‌کند.

محسنی اژه ای گفت: امروز مردم از قوه قضائیه انتظار دارند با قدرت با فساد مبارزه کند و برای تحقق این حق مردم تا جایی که در توان است مبارزه همه جانبه و سریع با مفسدان را انجام می دهیم.

وی افزود: اگر می خواستیم در این مسیر موفق شویم باید شرایط و بسترهایی از قبل فراهم می شد و این نیازمند ورود دولت و مجلس است، مبارزه با فساد نه فقط فساد اقتصادی بلکه در سایر حوزه ها نیازمند کار جهادی و روحیه انقلابی است.

معاون اول قوه قضائیه تاکید کرد: امروز مردم به دستگاه قضا خوشبین هستند که باید این را مغتنم بشماریم و نیاز است رسانه ها و کسانی که دارای تریبون هستند به خصوص مردم در راستای مبارزه با فساد کمک کنند.

حجت الاسلام محسنی اژه ای اضافه کرد: اصل قیام امام حسین (ع) برای این بود که حکومت اسلامی به دست نااهلان نیافتد و برای این کار از جان، مال و فرزندان خود گذشت.

وی افزود: نباید در مقابل دشمنان ترسید و کار را توجیه کرد، امروزه دشمنان از هر فرصتی برای ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی از طریق رسانه‌ها و فضای مجازی استفاده می‌کنند اما تاکنون موفق نبوده‌اند.

معاون دستگاه قضا یادآور شد: امروزه دشمنان می‌خواهند پایه‌های نظام اجتماعی و خانواده را در کشور سست کنند، ممکن است عده‌ای تحریک شوند اما بیشتر این اقدامات منجر به نتیجه نمی‌شود.

محسنی اژه ای تاکید کرد: دشمنان دنبال تفرقه اندازی بین مسئولان هستند، دنبال این هستند که مسئولان را نسبت به هم بدبین کنند و اخلاق اسلامی را دچار خدشه کنند، باید مراقب بود و در زمین دشمن بازی نکرد.

معاون اول قوه قضائیه بیان کرد: خط اعتباری ۱۵ میلیارد دلاری فریب تازه ای است که مسئولان باید مراقب باشند، چراکه این خط اعتباری ترفند تازه برای کشاندن مسئولان به پای میز مذاکره است.

وی یادآور شد: دشمنان تلاش می‌کنند اقتدار نظام جمهوری اسلامی را تضعیف کنند، هر وقت کوتاه بیاییم دشمن بر ما غلبه خواهد کرد و هر وقت سرسخت باشیم بر دشمن پیروز هستیم.

حجت الاسلام اژه ای ادامه داد: دشمنان با ترفندهای مختلف سعی دارند علیه کشور جنگ روانی راه بیاندازند و الان هم برای مذاکره با واسطه و بدون واسطه به میدان آمده اند.

وی با اشاره به اینکه نباید مثل قضیه برجام فریب دشمن را بخوریم، افزود: قرار بود راه اقتصادی کشور با برجام سرعت بگیرد، تحریم‌ها برداشته شود، ولی آمریکا اولین کشوری بود که برجام را زیرپا گذاشت و به آن عمل نکرد و امروز باید مواظب فریب دشمن باشیم.

وی اضافه کرد: برخی ها بر این تصور هستند که اگر کوتاه بیاییم دشمن بر ما سوار نمی شود در صورتی که اگر امروز استکبار از ایران اسلامی حساب می برد، بخاطر قدرت ماست. بنابراین نتیجه سازش با استکبار سرنوشتی همچون مرسی را به دنبال دارد که او را با قفس، این طرف و آن طرف می کردند.

وی اظهار داشت: آنها با این ترفندها قصد دارند ما را به سمت خود بکشانند و بعد سیاست تضعیف را دنبال می کنند و در نهایت خواسته و هدف پنهانی خود را اعمال می کنند.

در این آئین علی دهقانی به عنوان رئیس کل دادگستری استان ایلام معرفی و از خدمات محمد رزم تقدیر شد.

همچنین مطالعه کنید:

خوش بینی به بورس در بودجه ۱۴۰۰

شایلی قرائی         به گزارش کسب و کار نیوز، در همین رابطه وزیر اقتصاد با اشاره …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *