صفحه اصلی / استان ها / ۹۶ درصد جمعیت خراسان رضوی؛ زیر پوشش طرح “کاهش طلاق”
طلاق

۹۶ درصد جمعیت خراسان رضوی؛ زیر پوشش طرح “کاهش طلاق”

کسب و کار نیوز :شش میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از جمعیت خراسان رضوی معادل۹۶ درصد مردم این استان زیر پوشش طرح "کاهش طلاق" قرار گرفته اند.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از  خبرگزاری صداوسیمای مرکز خراسان رضوی، مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی گفت: طی یک سال اخیر با توسعه اجرای این۹۶ درصد جمعیت خراسان رضوی؛ زیر پوشش طرح طرح تاکنون ۹۶ درصد جمعیت استان در ۲۱ شهرستان به صورت رسمی و بقیه شهرهای کوچک به صورت غیررسمی زیر پوشش “طرح کاهش طلاق” قرار گرفته‌اند.
حمیدرضا پوریوسف افزود: ظرف پنج ماه نخست امسال ۱۳ مرکز جدید کاهش طلاق در شهرستان های مختلف خراسان رضوی شامل پنج مرکز در مشهد دایر و بقیه در سایر شهرها به این طرح افزوده شد.
وی یکی از مهمترین آسیب های اجتماعی را طلاق ذکر کرد که عوارض و پیامدهای فراوانی برای خانواده و جامعه در پی دارد و ادامه داد: بر همین اساس ابتکار “طرح پیشگیری از طلاق” سه سال پیش در خراسان رضوی مطرح و در این چارچوب به عنوان استان مبدع طرح پیشگیری از طلاق، اجرای مشاوره پیش از طلاق با همکاری دادگستری خراسان رضوی در این استان آغاز شد.
مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی گفت: پارسال ۲۷ هزار زوج متقاضی طلاق توافقی در خراسان رضوی بر همین اساس مشاوره دریافت کردند که سه هزار و ۲۵۰ زوج از این تعداد معادل ۱۸ درصد از کل آنها به سازش قطعی و انصراف از طلاق رسیدند.
در راستای تحکیم بنیان خانواده، کاهش دعاوی خانوادگی و کاهش ورودی پرونده های قضایی به دادگستری، برای نخستین بار در کشور ارائه مشاوره به تمامی دعاوی خانوادگی در خراسان رضوی الزامی شد.
در این چارچوب هم اینک ۲۰ کلینیک مددکاری در خراسان رضوی فعالند که حاصل کار این مجموعه اقناع ۲۰ هزار زوج بوده که از ادامه روند پیگیری قضایی طلاق صرفنظر کرده و زندگی مشترک خود را پی گرفته اند.

همچنین مطالعه کنید:

بورس

خروج سنگین پول از بورس

میناسادات حسینی به گزارش کسب و کار نیوز، صف های فروش در نخستین روز معاملاتی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *