صفحه اصلی / سیاسی / بین الملل / یگان موشکی انصارالله یک موشک کروز به سوی فرودگاه بین‌المللی أبها در عربستان شلیک کرد

یگان موشکی انصارالله یک موشک کروز به سوی فرودگاه بین‌المللی أبها در عربستان شلیک کرد

کسب و کار نیوز - سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد، یگان موشکی انصارالله یک موشک کروز مدل قدس ۱ هدایت‌شونده را به سوی فرودگاه بین‌المللی أبها در عربستان شلیک کرد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا؛ یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن توییت کرد، در این عملیات موشک قدس ۱ مرکز عملیات نظامی و آشیانه‌های جنگنده‌ها در فرودگاه را با دقت بالایی هدف قرار داد.

یحیی سریع افزود: عملیات موشک قدس ۱ موجب تعطیلی پروازها در فرودگاه أبها شد.

سخنگوی انصارالله پیشتر در فیسبوک تاکید کرده بود که انصارالله بمباران فرودگاه‌ها و پایگاه‌های هوایی عربستان با موشک‌های بالستیک و یا پهپادهای حامل مواد منفجره را با هدف تعطیلی پروازها ادامه می‌دهد.

این جنبش روز دوشنبه با استفاده از دو پهپاد بمب‌گذاری شده عملیاتی را علیه پایگاه هوایی ملک خالد انجام داد و سامانه‌های ارتباطات نظامی و آشیانه‌های جنگنده‌ها را هدف قرار داد.

حملات جنگنده‌های ائتلاف عربی ضد یمن تحت امر عربستان موجب کشته شدن صدها هزار تن از غیرنظامیان و نظامیان یمنی، تخریب زیرساخت‌های یمن، شیوع وبا و انواع بیماری‌ها و نیز گرسنگی در برخی مناطق یمن شده‌ است.

طبق آمارهای سازمان ملل، نزدیک به ۲۴ میلیون یمنی یعنی ۷۵ درصد از ساکنان این کشور به دلیل حملات ائتلاف به حمایت و کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند.

همچنین مطالعه کنید:

startup

سکوت قانون تجارت در برابر استارت‌آپ‌ها

مینا حسینی به گزارش کسب و کار نیوز، در ایامی که کسب و کارهای نوپا و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *