صفحه اصلی / دسته بندی نشده / کاهش قیمت مسکن در ۱۷ منطقه تهران
housing

کاهش قیمت مسکن در ۱۷ منطقه تهران

کسب و کار نیوز - بررسی آمار رسمی حاکی از آن است که در مردادماه امسال در ۱۷ منطقه تهران قیمت مسکن روند کاهشی داشته و رشد قیمت در ۵ منطقه دیگر نیز بسیار ناچیز بوده است.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از تسنیم، مطابق آمار وزارت راه و شهرسازی متوسط قیمت مسکن در ۱۹ منطقه از مناطق ۲۲گانه تهران طی مردادماه امسال روند کاهشی داشته است.

بر این اساس در منطقه یک متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی از ۳۱ میلیون و ۸۵۸ هزار تومان تیرماه امسال به ۲۹ میلیون و ۲۱۲ هزار تومان کاهش یافته است. در منطقه ۲ نیز وضعیت همی گونه بوده است؛ در این منطقه قیمت از ۲۰ میلیون و ۸۹۴ هزار تومان به ۲۰ میلیون و ۶۴ هزار تومان کاهش یافته است.

در منطقه ۴ قیمت هر مترمربع واحد مسکونی از ۱۳ میلیون و ۳۷۳ هزار تومان به ۱۲ میلیون و ۶۶۶ هزار تومان، در منطقه ۵ از ۱۶ میلیون و ۴۶۱ هزار تومان به ۱۶ میلیون و ۳۳۱ هزار تومان، در منطقه ۶ از ۱۷ میلیون و ۵۱ هزار تومان به ۱۶ میلیون و ۶۴۳ هزار تومان، در منطقه ۷ از ۱۲ میلیون و ۵۹۴ هزار تومان به ۱۱ میلیون و ۸۲۱ هزار تومان، در منطقه ۹ از ۹ میلیون و ۶۴ هزار تومان به ۸ میلیون و ۴۲۲ هزار تومان و در منطقه ۱۰ از ۹ میلیون و ۳۱۴ هزار تومان به ۸ میلیون و ۸۲۹ هزار تومان کاهش یافته است.

همچنین در منطقه ۱۱ متوسط قیمت یک مترمربع مسکن از ۹ میلیون و ۲۵۹ هزار تومان به ۹ میلیون و ۱۳۵ هزار تومان، در منطقه ۱۲ از ۷ میلیون و ۶۵۹ هزار تومان به ۷ میلیون و ۲۱۱ هزارتومان، در منطقه ۱۴ از ۱۰ میلیون و ۴۱۰ هزار تومان به ۹ میلیون و ۶۵۳ هزار تومان، در منطقه ۱۵ از ۷ میلیون و ۴۳۹ هزار تومان به ۶ میلیون و ۹۹۲ هزار تومان، در منطقه ۱۶ از ۷ میلیون و ۳۹ هزار تومان به ۶ میلیون و ۸۶۳ هزار تومان، در منطقه ۱۷ از ۷ میلیون و ۱۳ هزار تومان به ۶ میلیون و ۵۴۱ هزار تومان، در منطقه ۱۹ از ۷ میلیون و ۱۳۳ هزار تومان به ۵ میلیون و ۸۰۶ هزارتومان، در منطقه ۲۱ از ۱۰ میلیون و ۱۸۶ هزار تومان به ۹ میلیون و ۷۶۱ هزار تومان و در نهایت در منطقه ۲۲ از ۱۲ میلیون و ۲۵۳ هزار تومان به ۱۲ میلیون و ۸۳ هزار تومان کاهش یافته است.

در مردادماه امسال متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در مناطق ۳، ۸، ۱۳، ۱۸ و ۲۰ نسبت به ماه پیش از آن روند افزایشی داشته که این رشد زیر ۳ صدم درصد بوده است.

گرانی های مسکن در سال ۹۷ و اوایل امسال باعث کاهش شدید قدرت خرید مردم در بازار مسکن شده است. از سوی دیگر وام های پرداختی برای خرید مسکن که بیشترین آنها ۱۶۰ میلیون تومان بانک مسکن است در شرایط کنونی و در خوشبینانه ترین حالت ممکن کمتر از ۲۰ درصد قیمت مسکن را پوشش می دهد. مواردی که موجب شده تا تعداد معاملات مسکن در تهران  به زیر ۳۰۰۰ فقره در ماه کاهش یابد که نشان از ورود بازار مسکن به دوره رکود دارد. رکودی که در گام اول باعث تعدیل قیمت ها در این بخش شده است.

همچنین مطالعه کنید:

برخی با ماسک دلسوزی، جامعه را با دروغ پراکنی‌، نگران می‌کنند

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *