صفحه اصلی / ورزشی / جهان ورزش / از تغییر توپ‌های لیگ تا تعویض پیراهن تیم ملی
از تغییر توپ‌های لیگ تا تعویض پیراهن تیم ملی

حرف‌های مهم تاج در سلام صبح بخیر

از تغییر توپ‌های لیگ تا تعویض پیراهن تیم ملی

کسب و کار نیوز: برنامه «سلام صبح بخیر»، سعید اکبری امروز به گفتگوی تلفنی با مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال پرداخت تا از او درباره اینکه گفته بود اگر خبرنگاران سوال نامربوطی بپرسند چهار سال از حضور در میادین ورزشی محروم می شوند سوال کند.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ورزش سه, تاج در این باره که آیا این موضوع صحت دارد یا خیر، توضیح داد: واقعیت این است که فدراسیون فوتبال در همان روزی که آن ویدئو منتشر شد، میزبان مدیران روابط عمومی و اصحاب رسانه و بیش از ۱۸۰ نفر از همه رسانه های تصویری و رادیو و همه جراید بود. جلسه خوبی برای تعامل و همکاری بیشتر فدراسیون با جامعه رسانه شکل گرفت. یک نفر هم از AFC آمده بود و از ۹ صبح تا ساعت ۶ و نیم جلسه بسیار خوبی داشتیم و درباره فعالیت های رسانه ای و تغییرات مربوط به لیگ صحبت کردیم. بنابراین ما به تعامل علاقه و به آن اعتقاد داریم. خود من هم یک عنصر رسانه ای هستم.
وی افزود: موضوع این است که هیچکس در فدراسیون فوتبال قصد ونیتی برای مسدود کردن جامعه زحمتکش رسانه ای ندارد. فقط مجلس شورای اسلامی جلسه ای درباره بررسی خشونت در ورزشگاه ها و جلوگیری از آن گذاشته بود. بحث های متفاوتی شد و متاسفانه صداوسیما بخشی از صحبت های من که بیش از ۱ ساعت و نیم بود را پخش کرد. موضوع این بود که وقتی درباره خشونت بحث شد انتظار مدعوین این بود که باید وضعیت ورزشگاه ها درست شود و ما هم گفتیم بخشی انجام شده و تکمیل تر خواهد شد. موضوع دوم این بود که گفتند بعضی از مدیران و مسئولان صحبت هایی می کنند که تنش زا است. بنده عرض کردم که موضوعات مصاحبه در یک ربع مسابقه که برای مصاحبه با سرمربیان وقت هست باید بر اساس آیین نامه های فیفا باشد و مدرس هم توضیح داد در آن یک ربع فقط باید درباره مسابقه سوال شود. نه اینکه ما بخواهیم کسی را ۴ سال محروم کنیم. ما قانونی هم برای محدود و محروم کردن چهار ساله نداریم.
رییس فدراسیون فوتبال ادامه داد: یک نفر از همکاران ما که قبلا در AFC سوال نامربوطی کرده بود چند سال است از حضور در AFC محروم است و آنها او را چهار سال است ضبط کرده اند و ما پارسال هم که او را معرفی کردیم گفتند چون غیرمرتبط سوال کرده هنوز به او کارت نداده اند. موضوع از اینجا درآمد نه اینکه ما بخواهیم کسی را چهار سال محروم کنیم.
تاج یادآور شد: خیلی بد است که فقط بخشی از صحبت ها پخش شود و بعد هم بپرسند شما از چه قانونی استفاده می کنید که چهار سال محروم می کنید. چرا صحبت های ما درباره حق پخش، پخش نشد؟ اگر حق پخش، پرداخت نشود باشگاه ها نمی توانند به حیات خود ادامه بدهند. یک مجری جسارت ندارد درباره حق پخش صحبت کند و مدام می گویند وقت نداریم و به ما ربطی ندارد و برویم آیتم ببینیم.
وی اذعان کرد: در مجموع این حرف هم به این شیوه تکذیب می شود.
رییس فدراسیون فوتبال درباره تمام شدن تحویل مدارک به کنفدراسیون آسیا تا روز شنبه و خطر حذف استقلال و پرسپولیس از آسیا تصریح کرد: مدارک باید تا شنبه آماده شود کمیته بدوی که دوستان ما هستند آقای گرشاسبی و درویش و برادران این را پذیرفته اند که مدارک را بررسی کنند. بعد از این اگر رای را صادر کردند، خدایی نکرده مدارک کافی نبود و رای بر ابطال مجوز حرفه ای صادر شد باز این ها حق دارند به کمیته استیناف که از پیشکسوتان ورزش هستند یعنی آقایان اولیایی و مصطفوی که قدیمی هستند اعتراض کنند.
وی ادامه داد: باشگاه ها در کمیته تعیین وضعیت هم بدهکاری هایی به مردم دارد. البته باشگاه پرسپولیس بخش زیادی از بدهی هایش را صاف کرده است و وقتی مجوز حرفه ای برای او در بازی های داخلی صادر شد یادم است که فقط ۲۹۰ میلیون بدهی داشت.
تاج رقم ۲۰ تا ۳۰ میلیاردی استقلال را رد کرد و گفت: استقلال در بحث مجوز حرفه ای ۳، ۴ میلیارد بدهی دارد و در بخش کمیته تعیین وضعیت هم ۳، ۴ میلیارد. این فعلا در ذهن من است. باید کار جدی شود. بخشی از منابع آنها بلیت فروشی است و رسانه ها به ویژه صداوسیما بایدکمک کنند که افراد بلیت بخرند و بیایند.
رییس فدراسیون فوتبال درباره اعتراض بازیکنان به توپ لیگ برتر گفت: در این باره سازمان لیگ باید توضیح بدهد و من اطلاعی ندارم، فقط می دانم این حق بازیکنان و مدیران است که اعتراض بکنند و اگر جمع بندی همه این باشد که توپها ایراد دارد باید به سمت تعویض توپ ها برویم. هر دوره ای توپ ها عوض شده ابتدای لیگ همین مشکلات را داشته ایم.
تاج در پایان درباره طرح لباس تیم ملی تصریح کرد: این باز مثل بحث جام جهانی می شود که گفتند زشت ترین لباس دنیا و زیرپیراهنی است و بعد که به جام جهانی رفتیم جزو بهترین و شیک ترین لباس ها از طرف فیفا انتخاب شد. باید صبر کنند. اسپانسر لباس تیم ملی تغییر کرده و ان شاءالله یک لباس وزین و خوبی برای آن تهیه می شود.

همچنین مطالعه کنید:

پیش‌بینی رکود فراگیر بازار مسکن

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز با وجود این‌که هر ساله همزمان با …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *