صفحه اصلی / سرخط خبرها / در خصوصی سازی فردی را گرفتند که غیرقابل انعطاف است

پزشکیان، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی:

در خصوصی سازی فردی را گرفتند که غیرقابل انعطاف است

کسب و کار نیوز - نایب رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به دستگاه قضایی گفت: در خصوصی‌سازی فردی را گرفتند که غیرقابل انعطاف‌ترین آدم بود چرا؟ چون معامله نکرده او را گرفتند و محاکمه کردند و او را دادگاهی نکردند. باید دادگاه تشکیل شود و زمانی که محکوم شد حکم اجرا کنند نه اینکه او را ببرند زندان و بگویند مجرم است.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از برنا، مسعود پزشکیان، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، در پاسخ به این سوال که «چرا مجلس قانونی در صورت تخلف نمایندگان ندارد» گفت: مجلس قانون نظارت بر رفتار نمایندگان را دارد اما این قانون دارای نقص‌هایی است. اختیاراتی که باید برای برخورد وجود داشته باشد، وجود ندارد. تا زمانی که شفافیت در روند داده ها چه مالی یا چه سیاسی – جناحی درست نشود،  هم می‌شود آدم‌هایی را به جرم اینکه خوردند و بردند متهم کرد و هم می‌توان با آدم‌هایی که خوردند و بردند، کاری نداشت.

او با اشاره‌ای کوتاه به بحث خصوصی‌سازی بیان کرد: در خصوصی‌سازی فردی را گرفتند که غیرقابل انعطاف‌ترین آدم بود چرا؟ چون معامله نکرده او را گرفتند و محاکمه کردند و او را دادگاهی نکردند. باید دادگاه تشکیل شود و زمانی که محکوم شد حکم اجرا کنند نه اینکه او را ببرند زندان و بگویند مجرم است.

پزشکیان خطاب به دستگاه قضایی گفت: اگر فردی مجرم است محاکمه و حکم صادر کنید نه اینکه به اداره‌اش بگویید بازنشسته‌اش کند و از آن طرف او را به زندان ببرید، شما که اطلاعات دارید و همه چیز در دست‌تان است او را به دادگاه ببرید و محاکمه را شفاف و علنی انجام دهید تا مردم بدانند آن آدم دزد و خلافکار بوده و زد و بند داشته است.

نایب رئیس مجلس مطرح کرد: باید اینها را شفاف گفت نه اینکه در جامعه بدمیم که اینها خلافکار و دزد هستند و مردم هم بگویند، دزد را گرفتند.

همچنین مطالعه کنید:

دوره‌های توانمندسازی فعالان گردشگری

شرکت ۱۵۹۴ نفر در دوره‌های توانمندسازی فعالان گردشگری هرمزگان

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از خبرگزاری میراث آریا, رضا برومند بابیان …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *