صفحه اصلی / سرخط خبرها / امضای قرارداد سرمایه گذاری ۱۵ میلیون دلاری در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس
imidro

به مناسبت هفته دولت اعلام شد؛

امضای قرارداد سرمایه گذاری ۱۵ میلیون دلاری در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس

کسب و کار نیوز-مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس از امضای قرارداد سرمایه گذاری 15 میلیون دلاری احداث کارخانه فرو آلیاژ و کورد وایر در این منطقه خبر داد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایمیدرو، حسن خلج تهرانی که به مناسبت هفته دولت سخن می گفت، افزود: قرارداد سرمایه گذاری ۱۵ میلیون دلاری در خصوص احداث کارخانه فرو آلیاژ و کورد وایر) کوردوایر روشی است که در آن پودر گرانوله فروسیلیکومنیزیم در داخل غلافی از ورق استیل پر می شود( با ظرفیت سالیانه ۴۱۰۰۰ تن به امضاء دو طرف رسید.

وی افزود: طی این قرارداد زمین مورد نیاز پروژه جا نمایی و به سرمایه گذار تحویل داده شد.

ساخت داخل و کاهش واردات

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس گفت: با احداث و بهره برداری از این واحد، بخشی از فرو آلیاژ و کورد وایر مصرفی مورد نیاز که هم اکنون از طریق واردات تامین می شود، در داخل کشور تولید خواهد شد. خلج تهرانی افزود: این کارخانه امکان تولید انواع فروآلیاژ نظیر فروسیلیکون، فرومنگنز، فروکروم و فرو سیلیس را فراهم خواهد کرد.

منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس واقع در بندر عباس، نخستین منطقه ویژه وابسته به ایمیدرو است که که با ارایه امکانات زیربنایی همچون برق،‌گاز، آب و تاسیسات بندری شرایط رشد سرمایه گذاری و تولید در بخش صنایع معدنی را فراهم آورده است.

همچنین مطالعه کنید:

tax

معافیت‌های مالیاتی مناطق آزاد اصلاح می‌شود

به گزارش کسب و کار نیوز، محمدعلی دهقان دهنوی، معاون وزیر اقتصاد و دارایی گفت: …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *