پنج شنبه , ۲۱ فروردین ۱۳۹۹
صفحه اصلی / اقتصادی / راه و شهرسازی / افتتاح ۱۴۷ پروژه حمل و نقلی و مسکنی در کشور به مناسبت هفته دولت

افتتاح ۱۴۷ پروژه حمل و نقلی و مسکنی در کشور به مناسبت هفته دولت

کسب و کار نیوز - وزارت راه و شهرسازی به مناسبت هفته دولت ۱۴۷ پروژه شامل ۹۷ حمل و نقلی و ۵۰ پروژه مسکنی را با اعتبار ۱۱۸۶ میلیاردتومان افتتاح و بهره برداری می‌کند.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از وزارت راه و شهرسازی، پروژه‌های آماده افتتاح وزارتخانه راه و شهرسازی در بخش حمل  نقل و  مسکن و ساختمان در هفته دولت بر اساس اطلاعات ثبت شده در سامانه سبا به مناسبت هفته دولت امسال در مجموع ۱۴۷ پروژه شامل ۹۷ پروژه در حوزه حمل و نقل و ۵۰ پروژه در حوزه مسکن با اعتباری بیش از یکهزار و ۱۸۶ میلیاردتومان افتتاح می‌شود.

بنابر این گزارش، در حوزه حمل ونقل جاده‌ای ۸۴ پروژه به طول ۴۰۷ کیلومتر به ارزش ۹۷۴ میلیاردتومان، در حوزه حمل و نقل هوایی ۱۳ پروژه بهسازی و توسعه فرودگاه‌های کشور در ۱۱ فرودگاه با اعتباری بالغ بر ۱۳۴ میلیاردتومان و در حوزه مسکن (به جز مسکن مهر)، ۳۲ پروژه به ارزش ۷۸ میلیاردتومان افتتاح خواهد شد.

جزئیات افتتاح ۸۴ پروژه حمل و نقل جاده‌ای به طول ۴۰۷ کیلومتر به ارزش ۹۷۴ شاملِ یک پروژه مشارکت در احداث آزادراه تبریز- ارومیه به طول ۲۸ کیلومتر و ارزش ۲۸۰ میلیاردتومان، چهار پروژه احداث باند دوم به طول ۵۰ کیلومتر با ارزش ۴۰۰ میلیاردتومان، ۴۹ پروژه بهسازی راه اصلی به طول ۲۴۱ کیلومتر و ارزش ۲۴۱ میلیاردتومان، ۲۹ پروژه احداث، بهسازی و آسفالت راه روستایی به طول ۸۶ کیلومتر به ارزش ۵۱ میلیاردتومان و احداث یک دستگاه پل به طول ۲ کیلومتر به ارزش ۲ میلیاردتومان است.

همچنین در بخش مسکن در هفته دولت ۵۰ پروژه شامل افتتاح واحدهای مسکونی، خدمات روبنایی، احداث تاسیسات زیربنایی و آماده‌سازی و محوطه‌سازی در بخش مسکن مهر به بهره برداری خواهد رسید.

بهره برداری از ۵۰۰ هزار مترمربع خدمات روبنایی مسکن مهر شامل ساخت مسجد، مدرسه، سایت تجاری در شهرهای جدید هشتگرد، پرند، فولادشهر و بهارستان به ارزش ریالی ۳۴ میلیاردتومان، تاسیسات زیربنایی مسکن مهر به طول ۳۱ کیلومتر شامل احداث ایستگاه پمپاژ و کانال آب سطحی در شهر جدید هشتگرد با اعتباری بیش از ۷٫۵ میلیاردتومان از جمله پروژه‌های قابل بهره برداری در هفته دولت سال ۹۸ است.

بنابر این گزارش، آماده‌سازی و محوطه‌سازی مسکن مهر به میزان ۲۰۰ هکتار و به ارزش ۳۶ میلیاردتومان شامل تکمیل شبکه آبیاری فضای سبز، آسفالت معابر در شهرهای جدید بینالود و بهارستان، همچنین افتتاح ۳۸۱۲ واحد مسکونی- مسکن مهر که شامل ۲۰۰۰ واحد مسکونی در شهر جدید هشتگرد و ۱۸۱۲ واحد مسکونی در شهر جدید پردیس است از دیگر پروژه‌های مسکنی وزارت راه و شهرسازی است که در هفته دولت افتتاح می‌شود.

همچنین مطالعه کنید:

توسعه صنایع‌دستی راهکار مناسب برای ایجاد اشتغال پایدار در خراسان جنوبی

توسعه صنایع‌دستی راهکار مناسب برای ایجاد اشتغال پایدار در خراسان جنوبی

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از خبرگزاری میراث آریا, محمدصادق معتمدیان در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *