صفحه اصلی / اجتماعی / حوادث و انتظامی / آخرین دفاع «مراد طاهباز»متهم اصلی پرونده جاسوسی از مراکز نظامی

فردا

آخرین دفاع «مراد طاهباز»متهم اصلی پرونده جاسوسی از مراکز نظامی

کسب و کار نیوز - دو متهم پرونده موسوم به جاسوسی از مراکز نظامی برای ارائه آخرین دفاعیات خود به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران احضار شدند.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از تسنیم، رضا جعفری وکیل تعدادی از متهمان پرونده موسوم به جاسوسی از مراکز نظامی در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت این پرونده اظهار کرد: بر اساس آنچه دادگاه ابلاغ کرده، جلسه رسیدگی به پرونده مراد طاهباز، فردا (دوشنبه) برگزار و و آخرین دفاع از وی اخذ می‌شود.

این وکیل دادگستری افزود: هومن جوکار دیگر متهم این پرونده نیز برای روز شنبه هفته آینده احضار شده تا آخرین دفاعیات او نیز گرفته شود.

پرونده موسوم به فعالان محیط زیستی بازداشت شده، هشت متهم دارد که چهار نفر از آنها به افساد فی الارض، سه نفر به جاسوسی و یک نفر به همکاری با دول متخاصم متهم شدند که طاهر قدیریان از جمله چهار نفری است که با اتهام افساد فی‌الارض مواجه است.

مراد طاهباز، سام رجبی، امیرحسین خالقی، هومن جوکار، سپیده کاشانی، نیلوفر بیانی، طاهر قدیریان و عبدالرضا کوهپایه متهمان این پرونده هستند که همگی در بازداشت موقت به سر می‌برند.

کاووس سیدامامی نیز از متهمان این پرونده بود که سال ۹۶ در زندان اوین خودکشی کرد.

رسیدگی به پرونده فعالان محیط زیستی بازداشت شده، پس از صدور کیفرخواست به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی صلواتی ارجاع شد.

بر اساس آنچه مسئولان قضایی اعلام کردند، کیفرخواست این پرونده ۳۵۰ صفحه است.

پس از پایان قرائت کیفرخواست در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب و برگزاری چند جلسه، رسیدگی به پرونده برای آنچه اخذ کارشناسی‌های تکمیلی عنوان شده، متوقف شد تا اینکه ۱۲ تیر ماه امسال اسماعیلی سخنگوی قوه‌قضائیه از وصول تحقیقات تکمیلی در ارتباط با این پرونده خبر داد و گفت: مقرر شده بود که مراجع امنیتی و اطلاعاتی تحقیقات تکمیلی را به دادگاه ارائه دهند که خوشبختانه این نظریه هفته گذشته واصل شده و با وصول این نظریه در هفته‌های آتی ادامه دادگاه برگزار می‌شود.

رئیس قوه‌قضائیه نیز در آخرین اظهارنظر خود درباره این پرونده و در دیدار با جمعی از فعالان محیط زیستی گفت: شما از همه زوایای زندگی این افراد مطلع نیستید و به همین دلیل همه ما باید منتظر نظر دادگاه در این خصوص بمانیم.

همچنین مطالعه کنید:

آب معدنی لوکس ۱۰۰ هزارتومانی در سوپرمارکت ها

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز ، البته پیمان فروهر، دبیر انجمن آب‌های …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *