چهارشنبه , ۲۰ فروردین ۱۳۹۹
صفحه اصلی / استان ها / کردستان در رتبه دوم خرید تضمینی گندم
خرید گندم

سال زراعی جاری؛

کردستان در رتبه دوم خرید تضمینی گندم

کسب و کار نیوز: از ابتدای برداشت ۶۸۴ هزار تن گندم در سال زراعی ۹۸ - ۹۷ در مراکز خرید کردستان به صورت تضمینی خریداری شده که با این میزان در رتبه دوم کشوری قرار دارد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز کردستان، نماینده شرکت بازرگانی دولتی کردستان گفت: کردستان در جدول خرید کشوری بعد از استان، خوزستان با یک میلیون و ۳۰۲ هزار تن، کردستان با ۶۸۴ هزار تن و فارس با ۶۴۲ هزار تن در رتبه‌های اول تا سوم قرار دارند.کردستان در رتبه دوم خرید تضمینی گندم
جمال صالحی افزود: ارزش ریالی ۶۸۴ هزار تن گندم خریداری شده کردستان حدود ۱۱ هزار و ۸۳۴ میلیارد ریال است که تا کنون هفت هزار و ۸۷۲ میلیارد ریال آن به حساب گندمکاران استان واریز شده و بقیه مبالغ نیز در حال پرداخت است.
صالحی گفت: مراکز خرید تضمینی این استان همچنان تا پایان شهریور همزمان با اتمام برداشت این محصول آماده دریافت محصول گندکاران استان هستند.
وی افزود: دولت در سال جاری به منظور تشویق گندم کاران برای تحویل محصول به مراکز خرید بخش خصوصی و دولتی ۵۴ میلیارد و ۸۱۶ میلیون ریال کمک هزینه حمل و نقل به کشاورزان پرداخت کرده است.
نماینده شرکت بازرگانی دولتی کردستان با بیان اینکه اکنون میزان خرید روزانه گندم در این استان به پنج هزار و ۵۳۲ تُن رسیده است افزود: در سال جاری شهرستان بیجار با ۲۰۵ هزارتن، قروه با ۱۳۱ هزار تن و دهگلان با ۹۹ هزار تن در رتبه‌های اول تا سوم خرید تضمینی استان قرار دارند.
امسال در بیش از ۹۳ مرکز محصول مازاد بر نیاز گندم کاران این استان به صورت تضمینی خریداری می‌شود که ۷۳ مورد از این مراکز را سازمان تعاون روستایی کردستان تجهیز و راه اندازی کرده است.
در سال جاری ۵۷۲ هزار هکتار از مزارع این استان زیر کشت گندم رفته و پیش بینی می‌شود بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن از این محصول تولید شود.

همچنین مطالعه کنید:

موزه‌های آذربایجان شرقی

موزه‌های آذربایجان شرقی به QR Code مجهز می‌شوند

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از خبرگزاری میراث آریا, احمد حمزه زاده …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *