صفحه اصلی / سرخط خبرها / همکاری‌های موزه‌ای کشور هند با کاخ گلستان ادامه دارد
همکاری‌های موزه‌ای کشور هند با کاخ گلستان ادامه دارد

سفیر هند در ایران:

همکاری‌های موزه‌ای کشور هند با کاخ گلستان ادامه دارد

کسب و کار نیوز: سفیر هند در ایران گفت: «از تمام طرح‌ها و پیشنهاد‌های کاخ گلستان استقبال می‌کنیم و همکاری‌های موزه‌ای را ادامه می‌دهیم.»

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی میراث آریا, گادام دارمندرا در مراسم افتتاحیه نمایشگاه شگفتی‌های معماری هندوستان با بیان این مطلب گفت: «از مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان تشکر می‌کنم که شرایط برگزاری این رویداد هنری را در عمارت شمس‌العماره فراهم کرد، حس می‌کنم در هندوستان هستم و این مکان به نظرم آشناست و این نشان‌دهنده اشتراکات فرهنگی دو کشور ایران و هند است.»
او افزود: «پرفسور آب‌های‌کومار رئیس خانه فرهنگ هند در تهران انگیزه اصلی ما برای برپایی این نمایشگاه بود و تمام‌کارها را برای برپایی نمایشگاه نقاشی هنرمند جوان هند در این مکان تاریخی انجام داد. همچنین از کاخ گلستان برای نمایش مبلمان چوبی قدیمی و عکس‌هایی از کشور هند که از گنجینه آلبوم خانه کاخ گلستان برای نمایش انتخاب‌شده، تشکر می‌کنم.»
سفیر هند در ایران تصریح کرد: «روابط محکم میان دو کشور از سفر نخست‌وزیر هند به ایران و سفر آقای روحانی، رئیس‌جمهوری ایران به کشور ما مشخص است. آقای روحانی سفرش را از شهر حیدرآباد محل تولد من آغاز کرد که در این شهر بناهای زیادی وجود دارد که معماری آن ایرانی و نشان‌دهنده فرهنگ ایرانی است. این شهر بزرگ‌ترین جمعیت شیعه‌نشین هند را دارد. تمام این موارد نقطه اتصال دو کشور هستند.»
او بیان کرد: «باید تمامی تفاهم‌نامه‌های فرهنگی که درگذشته میان وزارت میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی ایران با کشور هند به امضا رسیده است را دوباره احیا کنیم و امیدواریم این ارتباط قوی فرهنگی ادامه داشته باشد.»
دارمندرا افزود: «از تمام طرح‌ها و پیشنهاد‌ها کاخ گلستان استقبال می‌کنیم و آن را در سفارت هند برای اجرا پیش می‌بریم. هفتادسال برقراری روابط دیپلماتیک هندوستان و ایران شاید زمان زیادی برای تمدن‌های باستانی ایران و هند که قدمت زیادی دارند نباشد اما معتقدیم این مدت توانست روابط دو کشور را محکم‌تر کند و ما آمادگی کامل را برای همکاری فرهنگی با سازمان میراث‌فرهنگی و کاخ گلستان داریم .»

همچنین مطالعه کنید:

روزانه ۳ میلیون تن کاغذ در کشور تولید می‌شود

به گزارش کسب و کار نیوز، بهمن حسین زاده مدیر عامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *