صفحه اصلی / ورزشی / جهان ورزش / بازگشت به استمفوردبریج حواسم را پرت نکرد
بازگشت به استمفوردبریج حواسم را پرت نکرد

فرانک لمپارد:

بازگشت به استمفوردبریج حواسم را پرت نکرد

کسب و کار نیوز : فرانک لمپارد، سرمربی چلسی می‌گوید در بازی دیروز چلسی مقابل لستر، بازگشت به استمفوردبریج برای او لحظه‌ای رویایی بوده ولی او همه تمرکزش را به بازی داده بوده.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل ار ورزش سه, نشریه اسپانیایی اسپورت که در کاتالونیا منتشر می‌شود معتقد است عملیات جذب نیمار برای دو باشگاه اسپانیایی بارسلونا و رئال مادرید و از سوی دیگر باشگاه فعلی او پاری سن ژرمن به یک قمار بزرگ تبدیل شده و کلاف آن آنقدر سر درگم شده که نتیجه نهایی‌اش کاملا غیر قابل پیش‌بینی شده است. بارسا در حال حاضر مصمم است نیمار را به عنوان بازیکن قرضی بعلاوه بند خرید دائمی در قرارداد او به نوکمپ منتقل کرده و یک بازیکن که احتمالا ایوان راکیتیچ خواهد بود را در ازای او واگذار کند. اما در جبهه رئال مادرید به دلیل اینکه رئال قادر به واگذاری بیل و خامس نبوده حالا چه از نظر فوتبالی و چه از نظر مالی با مشکلاتی مواجه شده که کارش را برای جذب نیمار سخت‌تر کرده است.
اسپورت می‌گوید در حال حاضر برای سرنوشت نیمار می‌توان هر نتیجه‌ای را متصور شد. ستاره برزیلی هم می‌تواند به بارسا منتقل شود و هم ممکن است از رئال سر در بیاورد. و همچنین این احتمال وجود دارد که او اصلا در PSG ماندگار شود، چیزی که دیروز توماس توخل سرمربی این تیم به آن اشاره کرد.
اسپورت می‌گوید برای شناخت موضع باشگاه بارسلونا در این موضوع باید به دو عامل اشاره کرد. اول عامل ورزشی و دوم عامل مالی. از نظر عامل اول در این شکی نیست که دلیل اصلی تمایل بارسا به نیمار، ورزشی است چرا که مدیران و کادر فنی بارسا می‌دانند تیم‌شان با حضور این ستاره برزیلی قوی‌تر خواهد شد.
اما مشکل اصلی برای بارسا همان عامل دوم یا مساله مالی است. بارسا در حال حاضر پول لازم برای پرداخت مبلغ مورد درخواست PSG را در اختیار ندارد. از این گذشته بارسا می‌داند که اگر هم موفق به جذب نیمار شود قادر به پرداخت دستمزد سنگین او نخواهد بود مگر آنکه ابتدا یکی از بازیکنان فعلی‌اش که در حال حاضر دستمزد بالایی می‌گیرد را واگذار کرده باشد. بارسا برای حل این موضوع تا کنون دو قدم مهم برداشته و کوتینیو و مالکوم را واگذار کرده است. این دو حرکت برای بارسا به معنای ۴۰ میلیون صرفه‌جویی در سال از نظر پرداخت دستمزدها بوده است.
اما اسپورت استراتژی فعلی بارسا را اینگونه توضیح می‌دهد: اول اجتناب از عجله و صبر و انتظار برای نزدیک شدن به آخرین لحظات پنجره نقل و انتقالات. بارسا می‌داند که تا روز ۲ سپتامبر زمان دارد و معتقد است فشار در آخرین لحظه می‌تواند PSG را تحت فشار بگذارد.
دومین استراتژی بارسا تعویض بازیکن با PSG است چرا که مدیران کاتالان می‌دانند در این صورت مبلغی که باید به صورت نقد به باشگاه فرانسوی پرداخت کنند به مراتب کمتر خواهد شد. اسپورت می‌گوید مهمترین بازیکنی که برای این جابجایی در نظر گرفته شده ایوان راکیتیچ است. راکیتیچ هم در بارسا دستمزد بالایی می‌گیرد و تیم کاتالان اگر بتواند او را هم واگذار کند، با خروج سه بازیکن با دستمزدهای بالا یعنی مالکوم، کوتینیو و راکیتیچ برای پرداخت دستمزد نیمار مشکل خاصی نخواهد داشت.

همچنین مطالعه کنید:

شناسایی ۶۵ ابتلا به وبا در کشور / گزارش فوتی نداریم

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، از ابتدای سال ۲۰۲۲ میلادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.