صفحه اصلی / کارآفرینی / اخبار و رویدادهای کارآفرینی / آغاز فرآیند راه‌اندازی کافه های کارآفرینی در زنجان

آغاز فرآیند راه‌اندازی کافه های کارآفرینی در زنجان

کسب و کار نیوز -مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: تمهیدات لازم برای راه اندازی ۲ کافه کارآفرینی در این استان برای تسهیل گری در عملیاتی سازی و تجاری سازی ایده ها فراهم شده است.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، طیب جعفری روز دوشنبه با بیان اینکه امروز کاهش نرخ بیکاری به ویژه در بین جوانان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی یکی از مسائل مورد توجه دولت است، افزود: راه‌اندازی مراکز مشاوره، اطلاع‌رسانی و خدمات کارآفرینی در سطح استان با هدف ارائه خدمات مشاوره‌ای به کارآفرینان،کارفرمایان، تعاونگران و جوانان بیکار می‌تواند در رفع مشکل بیکاری نقش بسزایی داشته باشد.
وی ادامه داد: کافه های کارآفرینی با داشتن مکانی حداقل ۱۰۰ متر مربع و با امکاناتی از قبیل اینترنت پرسرعت ، تلفن و تلویزیون محل هایی هستند که در آن، تیم ها و گروههای مختلف اعم از نخبگان، صاحبان ایده، استارتاپ‌ها و سرمایه‌گذاران در کنار هم، موضوع  کارآفرینی را دنبال کرده و با یکدیگر به تبادل اطلاعات و خلق ایده می پردازند.

جعفری هدف از راه‌اندازی کافه کارآفرینی در استان را ایجاد فضایی جهت برقراری هرچه بهتر تعاملات اجتماعی بین کارآفرینان، مسئولین دولتی، سرمایه گذاران و دانشجویان عنوان کرد..
مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان همچنین از کانون کارآفرینان استان و مدیران مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی دارای مرکز شتابدهندگی خواست، جهت راه اندازی کافه کارآفرینی ، درخواست خود را به منظور طرح در هیات فنی صدور مجوز استان ارائه کنند.

همچنین مطالعه کنید:

دوره‌های توانمندسازی فعالان گردشگری

شرکت ۱۵۹۴ نفر در دوره‌های توانمندسازی فعالان گردشگری هرمزگان

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از خبرگزاری میراث آریا, رضا برومند بابیان …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *