پنج شنبه , ۲۱ فروردین ۱۳۹۹
صفحه اصلی / کارآفرینی / اخبار و رویدادهای کارآفرینی / هدفگذاری ایجاد ۱۰۰ هزار شغل در روستاها تا پایان سال
Hope Entrepreneurship Fund

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید گفت

هدفگذاری ایجاد ۱۰۰ هزار شغل در روستاها تا پایان سال

کسب و کار نیوز - مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با اشاره به اینکه از ابتدای اجرای قانون اشتغال روستایی یعنی از ابتدای سا ل۹۷ تا کنون حدود ۸۰هزار شغل در روستاها ایجاد شده است گفت:برای امسال هدفگذاری ایجاد ۱۰۰ هزار فرصت شغلی ( ایجاد شغل جدید و پایداری شغل)را داریم.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از تسنیم، علی اصغر نورالله زاده،مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید، درباره حمایت های این صندوق از روستایی با اجرای طرح های روستای بدون بیکار،هر روستا یک محصول گفت: از زمان  اجرای قانون اشتغال روستایی تا کنون نزدیک به هزار و ۴۵۰ میلیارد تومان، تسهیلات اشتغال روستایی پرداخت شد، این میزان برای ۲۵هزار و ۵۰۰طرح پرداخت شده است.

وی ادامه داد:سامانه نظارت صندوق به صورت دقیق اعلام می کند که این تسهیلات به کدام بخش، چه فردی و در چه شهری پرداخت شده است و در حال حاضر وضعیت پرداخت به چه صورت است.سیستم نظارت آنلاین تسهیلات اعطایی در حوزه سرمایه گذاری و اشتغال از طریق برقراری نظام نظارت قبل، حین و پس از پرداخت تسهیلات مورد بررسی و پایش قرار می گیرند. این تسهیلات غالباً در چند مرحله پرداخت شده و در سال اول اجرا تا حداکثر ۴ بار موردنظارت میدانی قرار می گیرند. کارشناسان ضمن پیگیری انحرافات احتمالی با انجام مشاوره های لازم نسبت به اصلاح عملکرد سرمایه گذاران اقدام می نمایند. همچنین در صورت عدم همکاری مجریان در اجرای طرح صندوق ضمن ارسال اخطار به ضامنین زمینه وصول یکجای مطالبات این دسته از افراد را در دستور کار قرار می دهد.ضریب راه اندازی در طرحهای اشتغالزا در صندوق بالاتر از استانداردهای بین المللی در کسب و کارهای خرد و معادل ۸۶ % است.

  نورالله زاده محور رسته های حمایت شده در صندوق را خدمات، صنعت،کشاورزی خواند و گفت:در محیط های روستایی بحث فرآوری ،تولید را در صندوق های خرد محلی و گروه های پشتیبان داشته ایم.

 مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید بیان کرد:بیش از ۱۸۰۰ صندوق خرد محلی در ۱۸۰۰ روستا ایجاد کرده ایم، برای سال ۹۸نیز تأسیس ۱۰۰۰صندوق دیگر در روستاهای کشور هدفگذاری شده است.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید، درباره عملکر صندوق‌های خرد محلی گفت: این صندوق‌ها نهادهای تأمین مالی محلی هستند که در روستاها بین۲۰ تا ۵۰ نفر عضو این صندوق‌ها هستند که این افراد، در حوزه‌های تسهیل گیری و توانمندسازی به مدت ۶ ماه در بخش‌های نحوه تصویب و تأیید طرح‌ها، پرداخت تسهیلات و نحوه محاسبه کارمزد آموزش می‌بینند.

نوراله زاده با بیان اینکه خط اعتباری و تسهیلات در اختیار صندوق‌های خرد محلی قرار می‌گیرد تا این تسهیلات را به اعضای خود پرداخت کنند، گفت: تسهیل گران در صورتی که تسهیلات این صندوق‌های محلی را در جهت برنامه‌های اشتغال زایی صندوق کارآفرینی امید به اعضای خود پرداخت کنند، بعد از ۶ ماه خط اعتباری جدید به آنها اختصاص می‌یابد.

 وی بیان کرد: از ابتدای اجرای قانون اشتغال روستایی یعنی از ابتدای سا ل۹۷ تا کنون حدود ۸۰هزار شغل در روستاها ایجاد شده است. ادامه دار شدن طرح اشتغال روستایی باعث کاهش نرخ بیکاری فارغ التحصیلان در محیط های روستا خواهد شد. تا پایان سال ۹۸برنامه ریزی برای پرداخت ۲هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی را داریم. تا کنون نزدیک به ۴۰۰میلیارد تومان طرح تصویب کردیم و ۲۸۰میلیارد تومان پرداخت کردیم. برای امسال هدفگذاری ایجاد ۱۰۰ هزار فرصت شغلی ( ایجاد شغل جدید و پایداری شغل)را داریم.

وی گفت: چند اپلیکیش طراحی کرده ایم،یکی از این اپلیکیش ها برای بودم گردی هایی است که در کشور حمایت کرده ایم،یک اپلیکیش دیگر طراحی کرده ایم که تمام باغدارها محصولات خود را روی این اپلیکیش بارگذاری می کنند،توزیع تره باری محصولات را دارد. اپلکیشن به نام تزبار را حمایت کرده ایم که طراح این کار چند جوان فارغ التصیل زنجانی بوده اند.

 نورالله زاده درباره حمایت پوشاک در کشور گفت: تقریباً در تمام روستاها از طرح های پوشاک حمایت کرده ایم. برای تولید انبوه و پوشاک حمایت های بسیاری ایجاد کرده ایم. در این رسته هم حفظ اشتغال موجود را داشته ایم هم اشتغال جدید داشته ایم.

همچنین مطالعه کنید:

توسعه صنایع‌دستی راهکار مناسب برای ایجاد اشتغال پایدار در خراسان جنوبی

توسعه صنایع‌دستی راهکار مناسب برای ایجاد اشتغال پایدار در خراسان جنوبی

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از خبرگزاری میراث آریا, محمدصادق معتمدیان در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *