صفحه اصلی / اقتصادی / اقتصاد کلان / آخرین آمار رشد اقتصادی هلند و آلمان

آخرین آمار رشد اقتصادی هلند و آلمان

کسب و کار نیوز- رشد اقتصادی هلند به بالاترین سطح دو سال اخیر رسید.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا به نقل از تریدینگ اکونومیکس، رشد اقتصادی هلند در دوازده ماهه منتهی به ژوئن به دو درصد رسید که ۰.۳ درصد بیش‌تر از نرخ رشد ثبت شده در ۱۲ ماه منتهی به ماه مارس و ۰.۲ درصد بیش‌تر از نرخ پیش‌بینی شده قبلی بوده است.

طی این مدت، رشد سرمایه گذاری ثابت از پنج درصد در دوره قبلی به ۵.۳ درصد تا پایان ماه ژوئن و رشد مصارف خانوار از ۰.۷ درصد به ۱.۷ درصد افزایش پیدا کرده است.

در حوزه تجارت خارجی نیز اقتصاد هلند موفق ظاهر شد و صادرات سه درصد و واردات ۲.۵ درصد نسبت به سه ماهه قبلی افزایش پیدا کرده است.

هلند وابستگی زیادی به تجارت خارجی دارد و صادرات معادل ۸۳ درصد و واردات معادل ۷۲ درصد تولید ناخالص داخلی این کشور است. متوسط رشد اقتصادی هلند در بازه زمانی ۱۹۸۹ تا ۲۰۱۹ معادل ۲.۲۳ درصد بوده که بالاترین رشد ثبت شده مربوط به رشد ۶.۱ درصدی سه ماهه چهارم سال ۱۹۹۹ و کمترین رشد مربوط به سه ماهه دوم سال ۲۰۰۹ با منفی ۴.۶ درصد بوده است.

از سوی دیگر رشد اقتصادی بزرگ‌ترین اقتصاد منطقه یورو و قاره اروپا در سه ماهه منتهی به ژوئن ۲۰۱۹ به منفی ۰.۱ درصد رسیده است که بخش بزرگی از این کوچک شدن اقتصاد آلمان مربوط به کاهش چشمگیر صادرات بوده است.

متوسط رشد اقتصادی آلمان در بازه زمانی ۱۹۷۰ تا ۲۰۱۹ معادل ۰.۵۱ درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به رشد چهار درصدی سه ماهه دوم سال ۱۹۷۰ و کمترین رشد نیز رشد منفی ۴.۵ درصدی سه ماهه نخست سال ۲۰۰۹ بوده است.

بسیاری از نهادهای بین‌المللی و دولت آلمان پیش‌بینی خود از رشد اقتصادی این کشور در سال ۲۰۱۹ را کاهش داده‌اند.

طبق اعلام دولت این کشور اقتصاد آلمان امسال تنها ۰.۵ درصد رشد خواهد کرد که در صورت تحقق نسبت به رشد ۱.۵ درصدی سال گذشته یک سوم شده است.

پیش‌تر نیز بانک مرکزی آلمان نرخ رشد ۱.۶ درصدی را برای رشد امسال پیش‌بینی کرده بود که این رقم بعداً در گزارشی به ۰.۸ درصد رسید.

همچنین مطالعه کنید:

حداکثر قیمت هر کیلو طلای سرخ نو ۱۰ میلیون تومان

به گزارش کسب و کار نیوز، غلامرضا میری نایب رئیس شورای ملی زعفران از آغاز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *