صفحه اصلی / اقتصادی / بازرگانی و تجارت / صادرات ۱۳ هزار تن تخم‌مرغ در ۴ ماه نخست سال
rafieipur

صادرات ۱۳ هزار تن تخم‌مرغ در ۴ ماه نخست سال

کسب و کار نیوز-رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: در ۴ ماه نخست سال ۱۳ هزار تن تخم‌مرغ صادر شد در حالی که در سال گذشته به دلیل شیوع بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان، میزان صادرات به صفر رسیده بود.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایلنا، علیرضا رفیعی‌پور در حاشیه افتتاح هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی دام، طیور و صنایع وابسته با اعلام این خبر افزود: به رغم شیوع بیماری آنفلوآنزا در سال گذشته که ما را مجبور به واردات تخم‌مرغ کرد، در سال جاری با مازاد تولید مواجه هستیم.

وی ادامه داد: در بخش تولید گوشت قرمز، مرغ و ماهی شرایط مطلوبی داریم به نحوی که شاهد افزایش ۱۰ درصدی تولید در این حوزه‌ها هستیم.

وی در خصوص شایعات مطرح شده مبنی بر نبود یا کمبود برخی از واکسن‌های طیور عنوان کرد: با اطمینان می‌گویم که هیچ کمبودی در زمینه واکسن طیور نداریم بلکه مشکلات مربوط به ترخیص برخی برندها در گمرک می‌شود که موجب تاخیر در ورود آنها به کشور شد.

وی افزود: در حال حاضر هیچ کمبودی در واکسن‌های مورد نیاز صنعت طیور در کشور نداریم.

رئیس سازمان دامپزشکی از اجرای برنامه واکسیناسیون نیوکاسل در سال جاری خبر داد و گفت: این بیماری در کشور ما قدمت ۶۰ ساله دارد و بر همین اساس لازم است از واکسن‌های به‌روز دنیا برای مقابله با این بیماری استفاده کنیم.

رفیعی‌پور درباره وضعیت بیماری دام و طیور در کشور گفت: در حال حاضر تمامی بیماری‌های دام و طیور در کشور کنترل شده است و هیچ گزارشی درباره شیوع گسترده و غیرقابل کنترل بیماری‌ها نداریم.

وی در ادامه سخنان خود درباره مشکلات ناشی از واردات بی‌رویه برخی ریزمغذی‌ها و مشکلات به وجود آمده برای تولیدکنندگان داخلی گفت: سازمان دامپزشکی مجوزها را در صورتی صادر می‌کند که در داخل در تولید آنها با مشکلی روبه‌رو باشیم. درباره دی‌کلسیوم‌فسفات و مونوکلسیم‌فسفات که تولیدکنندگان ریزمغذی داخلی نسبت به آن معترض هستند ما تنها گواهی واردات آنها را صادر می‌کنیم و اجازه واردات و مسئولیت آن برعهده ارگانهای دیگر است.

رئیس سازمان دامپزشکی در پایان گفت: ما همواره سیاست و برنامه‌های خود را بر مبنای حمایت از تولید داخل قرار داده‌ایم و تا جایی که امکان داشته باشد تقویت تولید داخل را بر واردات ترجیح می‌دهیم.

همچنین مطالعه کنید:

کامران ندری

کاهش رفاه اقتصادی

سرمقاله- از طرف دیگر، این عادلانه نیست که حداقل دستمزد به میزانی پایین باشد که …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *