صفحه اصلی / سرخط خبرها / “سنگان” در ۱۳ آنومالی جدید اکتشاف انجام می دهد
imidro

“سنگان” در ۱۳ آنومالی جدید اکتشاف انجام می دهد

کسب و کار نیوز-13 آنومالی جدید در ناحیه معدنی سنگان تحت فعالیت های جدید اکتشافی قرار می گیرد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایمیدرو، علی همتی مدیر مجتمع سنگ آهن سنگان با اعلام این خبر افزود: برنامه اکتشاف در ۱۳ آنومالی جدید نهایی و استعلام های مربوطه نیز اخذ شده است و به زودی با هماهنگی در استان خراسان رضوی، عملیات اکتشاف آغاز می شود.

همتی با یادآوری اینکه میزان ذخیره قطعی سنگان به ۱٫۳ میلیارد تن می رسد، گفت: امیدواریم با انجام این برنامه جدید، میزان ذخیره سنگ آهن بین ۲۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تن افزایش یابد.

مدیر مجتمع سنگ آهن سنگان تاکید کرد: تاکنون گزارش هایی که از میزان ذخایر سنگ آهن سنگان اعلام می شد مربوط به ذخایر تا عمق ۶۰۰ متر بوده اما اکتشافات حین استخراج نشان داده این ناحیه تا عمق ۱۲۰۰ نیز دارای ذخایر سنگ آهن است.

به گفته وی، با انجام برنامه های جدید اکتشافی، سرمایه بیشتری جذب سنگان و نواحی اطراف خواهد شد که این امر به توسعه منطقه، رشد اشتغال و درآمدزایی می انجامد.

همتی افزود: هم اینک نزدیک به ۷ هزار نفر در این ناحیه معدنی مشغول به کار هستند که انتظار می رود با راه اندازی پروژه های جدید تا پایان سال، تعداد اشتغال از ۱۰هزار نفر هم عبور کند.

مدیر مجتمع سنگ آهن سنگان به اقدامات این مجتمع در حوزه مسوولیت اجتماعی اشاره کرد و اظهار داشت: زیرساخت هایی همچون راه سازی و راه های دسترسی به زمین های کشاورزی و مرزی و همچنین توسعه طرح های زیست محیطی از جمله اولویت های این مجتمع است.

وی افزود: تاکنون علاوه بر مشارکت در پروژه های راه سازی، در طرح های مدرسه سازی و امور بهزیستی و کمیته امداد مشارکت داشته ایم.

همتی ادامه داد: این مجتمع چندی پیش در حوزه اقتصد مقاومتی نیز به عنوان واحد معین اقتصادی و نمونه استان خراسان رضوی شناخته شد

همچنین مطالعه کنید:

محمود جامساز

لزوم احیاى کسب و کارها

سرمقاله-  گرچه تسهیل صدور مجوز یکی از موارد مهم بهبود فضاى کسب و کار است؛ …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *