صفحه اصلی / اقتصادی / اشتغال و تعاون / جویندگان کار بیشتر از چه طریقی کار پیدا می کنند؟

جویندگان کار بیشتر از چه طریقی کار پیدا می کنند؟

کسب و کار نیوز: باتوجه به تعداد بیکاران (۳۲۶۰۷۹۶ نفر در سال ۱۳۹۷) به طور متوسط هر بیکار تقریباٌ از سه روش برای جستجوی کار( شغل) استفاده نموده است.۳۳.۹ درصد شاغلان با "پرس و جو از دوستان و آشنایان" کارپیدا کردند.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از تسنیم،  اطلاعات نتایج طرح آمارگیری نیروی کار سال ۱۳۹۷ نشان میدهد ۳۳٫۹ درصد از اقدامات انجام شده برای جستجوی کار( شغل) توسط بیکاران ۱۰ ساله و بیشتر مربوط به “پرس و جو از دوستان و آشنایان”، ۲۱٫۰ درصد “ثبت نام یا پیگیری در مراکز خدمات اشتغال و دفاتر کاریابی غیردولتی” ۱۶٫۷درصد “درج آگهی در روزنامه  یا مطالعه آگهی های استخدامی” ۱۶٫۱درصد “تماس با کارفرما (صاحب کار)” بوده است.

باتوجه به تعداد بیکاران (۳۲۶۰۷۹۶ نفر در سال ۱۳۹۷) به طور متوسط هر بیکار تقریباٌ از سه روش برای جستجوی کار( شغل) استفاده نموده است. نکته قابل توجه آن است که در سال ۱۳۹۶ نیز چهار اقدام مذکور به عنوان عمده ترین اقدامات صورت گرفته برای یافتن شغل توسط بیکاران در کشور انجام شده است.

این گزارش نشان میدهد از میان اقدامات انجام شده بیکاران در یافتن شغل در سال ۱۳۹۷ نسبت به سال ۱۳۹۶، به ترتیب سهم “تماس با کارفرما” ۱٫۱ درصد، “جستجوی منابع مالی و امکانات برای شروع فعالیت خوداشتغالی” ۰٫۸ درصد، “پرس و جو از دوستان و آشنایان” ۰٫۸ درصد ، “سایر روش ها” ۰٫۷ درصد و “تقاضای جواز کسب یا پروانه کار” ۰٫۲  درصد افزایش داشته است و در مقابل “پرس و جو از دوستان و آشنایان” ۰٫۴ درصد ، “ثبت نام یا پیگیری در مراکز خدمات اشتغال و دفاتر کاریابی غیردولتی” ۰٫۶ درصد و “درج آگهی در روزنامه یا مطالعه آگهی های استخدام” ۱٫۹ درصد کاهش یافته است.

همچنین مطالعه کنید:

Knowledge base

تشکیل دانش‌بنیان‌ها درگیر قوانین دست‌وپاگیر

مینا حسینی  به گزارش کسب و کار نیوز، در همین رابطه رئیس مرکز شرکت‌ها و موسسات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *