صفحه اصلی / اقتصادی / انرژی / مشکل کم‌آبی منطقه کُهنز شهریار حل شد
آبرسانی
آبرسانی

مدیر امور آبفای شهرستان شهریار خبر داد:

مشکل کم‌آبی منطقه کُهنز شهریار حل شد

کسب و کار نیوز : مدیر امور آبفای شهرستان شهریار از اتصال رینگ شرقی به شبکه آبرسانی و رفع مشکل قطع آب شهرک کُهنز خبر داد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، “بهزاد اسدی” با اعلام این خبر گفت: رشد جمعیت، گسترش و توسعه شهری و افزایش مصرف شهروندان، موجب افت فشار و کمبود آب در شبکه آبرسانی منطقه کُهنز می‌شد که پس از اتصال و عبور عرضی رینگ شرقی خط انتفال آبرسانی با قطر ۸۰۰ به ۶۰۰ میلی‌متری، از چهارراه ترمینال بلوار رسول اکرم به بلوار رزمندگان و در ادامه تا مقابل آرامستان بهشت رضوان با اولویت اجرایی شد.
​وی ادامه داد: فاز نخست این طرح شامل لوله‌گذاری با قطر ۸۰۰ میلی‌متر چدن داکتیل به طول حدود دو کیلومتر در محدوده حد فاصل چهارراه محمدآباد، حاشیه کمربندی شادچای تا پایانه مسافربری در سال‌های گذشته انجام شد، اما به علت برخورد با تقاطع پرترافیک چهارراه رسول اکرم، عملیات به‌صورت موقت تا اخذ مجوزهای لازم متوقف شد.
به گفته اسدی با پیگیری و تلاش‌های همکاران دفتر فنی و همچنین با مشارکت شهرداری و فرماندهی پلیس راهور در صدور مجوزها، ادامه طرح لوله‌گذاری ۶۰۰ میلی‌متری از پایانه مسافربری و با عبور از تقاطع پرتردد و پر حجم رسول اکرم، به سمت بلوار رزمندگان، به طول تقریبی دو کیلومتر تا مقابل بهشت رضوان امتداد یافت.
مدیر امور آبفای شهرستان شهریار در ادامه افزود: برای تکمیل نهایی و اتصال رینگ شرقی به شبکه آبرسانی کُهنز، عملیات حفاری از مقابل آرامستان بهشت رضوان و در انتهای خط ۶۰۰ چدن داکتیل، لوله‌گذاری به طول حدود ۵۰۰ متر انجام و دو دستگاه شیر و کمرخط جدید نیز نصب و با این اتصال مشکل کسری آب منطقه کُهنز رفع شد.

همچنین مطالعه کنید:

نقدینگی به ۵ هزار هزار میلیارد تومان خواهد رسید/خلق پول ۴۲هزار برابر اما تولید ۱.۷ برابر شد

به گزارش کسب و کار نیوز، حسین عیوضلو در نشست «سیاست‌های اقتصادی پیشنهادی به دولت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *