صفحه اصلی / ورزشی / جهان ورزش / کمالوند: امیدوارم بتوانیم لیگ نوزدهم را تمام کنیم!
فراز کمالوند

بی پولی مجبورمان کرد 18 بازیکن بگیریم

کمالوند: امیدوارم بتوانیم لیگ نوزدهم را تمام کنیم!

کسب و کار نیوز: سرمربی پارس جنوبی جم ضمن گلایه از مشکلات مالی تیمش اعلام کرد کار سختی در لیگ برتر نوزدهم خواهند داشت.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ورزش سه, فراز کمالوند شب گذشته میهمان تلفنی برنامه ورزشگاه شبکه پنج سیما بود و توضیحاتی را درباره شرایط پارس جنوبی انجام داد و البته گلایه هایی بابت نامشخص بودن زمان شروع لیگ کرد.
کمالوند در ابتدای صحبت های خود گفت: تمرینات خود را از حدود ۲۲، ۲۳ روز پیش در سرعین اردبیل شروع کردیم و اردوی خوبی داشتیم. بعد از آن هم در تورنمنت چهارجانبه جام شهدای شیراز حضور یافتیم. الان حدود ۵۵ تا ۶۰ درصد از نظر آمادگی جسمانی بازیکنان را توانستیم بالا بیاوریم. منتظریم تا تاریخ دقیق مسابقات اعلام شود تا بر اساس آن شرایط بدنی بچه ها را به گونه ای جلو ببریم که با مرز ۸۰ تا ۸۵ درصد آمادگی وارد مسابقات شویم.
وی درباره اعلام نشدن زمان دقیق شروع لیگ برتر بیان کرد: اصولا هر تیمی بین ۵ تا ۷ هفته نیاز دارد تا خودش را از نظر آمادگی جسمانی و بعد تاکتیکی آماده مسابقات کند. فکر می کنم اکثر تیم ها این پروسه زمانی را پشت سر گذاشتند. ۳ تا ۴ هفته به مسائل بدنی اختصاص می دهند و بعد به موضوعات تاکتیکی و بازی های دوستانه می پردازند. در یکی، دو هفته آخر هم روی اشکالات تیم کار می کنند. اما الان چون زمان شروع لیگ نامشخص است، برنامه تیم ها بهم ریخته و دچار نابسامانی شده اند.
سرمربی پارس جنوبی ادامه داد: به طور مثال ما نمی دانیم در هفته آینده بازی دوستانه بگذاریم یا نه. چطور تمرین کنیم، پرفشار یا کم فشار؟ کاری که فدراسیون و سازمان لیگ انجام می دهند را قبول دارم اما بهترین راه این است که اولا بازی ها را قرعه کشی کنند تا مشخص شود تیم ها با چه تیمی بازی دارند. مثلا اگر ما در هفته اول با سایپا بازی داریم، مشخص باشد که دیگر با سایپا بازی دوستانه انجام ندهیم. بعداز قرعه کشی یک تاریخ برای شروع لیگ مشخص کنند، هر تیمی تا آن تاریخ توانست استانداردسازی را رعایت کند در شهر خودش میزبانی می کند و هر تیمی نتوانست در شهر دیگری میزبان خواهد بود.
کمالوند درباره جذب ۱۸ بازیکن جدید در پارس جنوبی گفت: البته اگر به خودمان باشد هرچه بازی ها دیرتر شروع شود، به نفع ما است اما من عمومی صحبت می کنم و فقط مصلحت پارس جنوبی را در نظر نمی گیرم.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا مدیریت کردن ۱۸ بازیکن جدید کار سختی نیست، تاکید کرد: خیلی سخت است؛ ما مشکلات مالی داشتیم و به همین خاطر اکثر بچه ها جدا شدند. ما با هر بازیکنی وارد مذاکره شدیم گفت اول طلب ۵۰ درصدی سال گذشته را بدهید و ما مجبور شدیم بازیکن جدید بگیریم که حداقل دنبال طلب ۵۰ درصدی پارسالش نباشد. به همین خاطر اینقدر خروجی و ورودی داشتیم.
سرمربی پارس جنوبی درباره جذب بازیکن جدید خاطرنشان کرد: ما باید لیست بزرگسالان خود را به ۱۸ بازیکن برسانیم و یکی ، دو جای خالی داریم. کارمان خیلی سخت است چون حدودا ۹۵ درصد تیم تغییر کرده و باید بیشتر تلاش کنیم.
کمالوند درباره میانگین سنی تیمش گفت: میانگین سنی ما پایین است. به غیر از یکی دو بازیکن باتجربه اکثر بچه ها جوان و باانگیزه هستند که از لیگ یک جذب شدند. ما با توجه به شرایط مالی مان دنبال بازیکنانی رفتیم که سطح توقع مالی شان پایین تر باشد و بتوانند با شرایط ما کنار بیایند. به همین خاطر ۶۰ درصد تیم از لیگ یک جذب شدند.
وی افزود: ما با پدیده مشهد صحبت کردیم که به این شهر برویم و بازی دوستانه انجام دهیم اما نه آنها می دانند چه زمانی بازی را بگذارند و نه ما می دانیم. بلاتکلیف هستیم و نامشخص بودن زمان شروع لیگ ضربه می زند. من از دوستان در سازمان لیگ و فدراسیون می خواهم که حداقل یک تاریخ نسبی مشخص کنند. اگر نمی خواهند دقیق زمان شروع لیگ را بگویند، حداقل اعلام کنند که بین این تاریخ تا این تاریخ لیگ برگزار می شود که تیم ها برنامه شان را بدانند.
سرمربی پارس جنوبی هدفگذاری تیمش در لیگ نوزدهم را اینطور بیان کرد: ما فقط دنبال این هستیم که تیم را در لیگ برتر حفظ کنیم.
کمالوند درباره مشکلات مالی پارس جنوبی عنوان کرد: تا الان یک ریال به کادرفنی و بازیکنانی پرداختی نداشتیم. خدا کمک می کند. الان شرایط طوری شده که همه توکل شان به خدا است. اصل کاری هم خدا است و به فرعیات کاری نداریم. این روزها بیشتر از همیشه دعا می کنیم. واقعیت این است که وضعیت مالی خوبی نداریم و نباید کتمان کنیم. امیدوارم شرایط طوری پیش برود که بتوانیم لیگ را تمام کنیم.

همچنین مطالعه کنید:

سیاست دولت جدید در مورد ارز ۴۲۰۰ تومانی چه باید باشد؟/ جهش قیمت ها با حذف ارز دولتی

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز ، یک اقتصاددان در این رابطه می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *