صفحه اصلی / سرخط خبرها / خبر جدید رئیس سازمان انرژی اتمی

خبر جدید رئیس سازمان انرژی اتمی

کسب و کار نیوز - رئیس سازمان انرژی اتمی گفته است که رآکتور تحقیقاتی اراک با تغییر تکنولوژی بازطراحی می‌شود و مراحل آن در حال انجام است.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از تسنیم، مهرداد لاهوتی سخنگوی فراکسیون مستقلان ولایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به جزئیات جلسه صبح امروز(یکشنبه، ۶ مرداد) این فراکسیون، گفت: در جلسه امروز فراکسیون مستقلا ولایی مجلس، آقای صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی حضور یافت.

وی افزود: در این جلسه، رئیس سازمان انرژی اتمی گفت که “توسعه فعالیت‌‌های هسته‌ای برای نسل‌‌های آینده اجتناب‌ناپذیر است، ما راهی نداریم جز اینکه این راه را ادامه دهیم و فناوری هسته‌ای باید توسعه باید”.

سخنگوی فراکسیون مستقلان ولایی مجلس تصریح کرد: آقای صالحی در جلسه امروز این فراکسیون که پیش از جلسه علنی مجلس برگزار شد، اعلام کرد” در حال حاضر اگر بخواهیم میزان بازدهی هر نیروگاه هزار مگاواتی را محاسبه کنیم، حدود ۱۱ میلیون بشکه نفت مصرف می‌کند، معنی آن این است که با احداث یک نیروگاه هزار مگاواتی، ۱۱ میلیون بشکه نفت صرفه‌جویی کرده‌ایم و ممکن است روزی فرا برسد که به انرژی‌های فسیلی دسترسی نداشته باشیم، آیا دنیا می‌‌‌تواند انرژی مورد نیاز ما را تأمین کند”؟

لاهوتی ادامه داد: در بخش دیگر این جلسه، موضوع آلایندگی نیروگاه‌های هسته‌ای مطرح شد، به نحوی که آقای صالحی برآورد کرد که، “هر نیروگاهی، حدود ۷ میلیون تُن گاز آلاینده تولید می‌کند، یعنی اگر ما ۴ نیروگاه را مدنظر قرار دهیم، ۲۸ میلیون تُن گاز آلاینده تولید می‌کنیم، که باید به این مسئله توجه شود”.

وی به بخش دیگری از جلسه فراکسیون مستقلان ولایی اشاره کرد و گفت: نکته بعدی این بود که رئیس سازمان انرژی اتمی به این موضوع اشاره کرد که “برای استمرار تولید انرژی جهت نسل‌‌های آینده، استفاده از فناوری هسته‌ای و توسعه آن، اجتناب‌ناپذیر است و باید این راه را ادامه دهیم، این فناوری برای اقتدار جمهوری اسلامی ایران حائز اهمیت است”.سخنگوی فراکسیون مستقلان ولایی مجلس تأکید کرد: آقای صالحی در این جلسه تصریح کرد که “ما دنبال سلاح هسته‌ای نیستیم و آمریکایی‌ها و غربی‌ها هم به این مسئله واقف هستند، از طرف دیگر نیز می‌دانند که ما قادر به تولید سلاح هسته‌ای هستیم، اما به سمت آن پیش نخواهیم رفت و تولید نمی‌کنیم، مانند آلمان و ژاپن، اینها سلاح هسته‌ای تولید نمی‌کنند، اما قدرت تولید آن را دارند، از طرف دیگر این تفکر غلطی است که آمریکایی‌ها بگویند در علم و فناوری هسته‌ای شما(ایران) به رشد و بلوغ نرسیده‌اید.

لاهوتی در پایان خاطرنشان کرد: آقای صالحی گفت که با تغییر تکنولوژی، بازطراحی رآکتور تحقیقاتی اراک در حال انجام است و گام‌های کاهش تعهدات هسته‌ای ایران، گام به گام پیش می‌رود.

همچنین مطالعه کنید:

مشکلات اصناف از ناپایداری قیمتها در حوزه مواد اولیه

به گزارش کسب و کار نیوز، در شرایط فعلی اصناف با رویه های کار، بیمه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.