صفحه اصلی / اقتصادی / راه و شهرسازی / اخذ مالیات از خانه‌های خالی نیازمند بانک اطلاعاتی است

عضو کمیسیون عمران مجلس:

اخذ مالیات از خانه‌های خالی نیازمند بانک اطلاعاتی است

کسب و کار نیوز- عضو کمیسیون عمران مجلس با اعلام این‌که بانک اطلاعاتی برای اخذ مالیات از خانه‌های خالی در کشور نداریم، گفت: دریافت یک مجوز معمولی در کشور حداقل ۲۷۰ روز زمان می‌برد که این به بخش تولید کشور صدمه وارد کرده است.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از تسنیم، مجید کیانپور در پاسخ به این پرسش که چرا با وجود تصویب قانون اخذ مالیات بر خانه‌های خالی تاکنون اقدامی از سوی سازمان امور مالیاتی در این زمینه انجام نشده است، اظهار کرد: اخذ مالیات از خانه‌های خالی نیازمند وجود یک بانک اطلاعاتی است.

وی با بیان این‌که آمار دقیقی از میزان خانه‌های خالی در کشور نداریم، ادامه داد: باید اقداماتی برای تناسب عرضه و تقاضا در بخش مسکن انجام دهیم که یکی از این کارها دریافت مالیات به خصوص از مالکان خانه‌های خالی است.

وی با تاکید بر این‌که همچنین باید به افزایش تولید مسکن در کشور کمک کنیم، افزود: این دو مورد باید به طور جدی پیگیری شود تا علاوه انگیزه‌ تولیدکنندگان در بخش‌های مرتبط با مسکن از جمله صنعت افزایش یابد.

عضو کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر این‌که این اقدام منجر به بهبود فضا کسب و کار و اشتغال کشور می‌شود،‌ تصریح کرد: امسال از سوی رهبر معظم انقلاب به سال “رونق تولید” نامگذاری شده است؛ بهترین کار در این راستا تسهیل گیری برای رونق بیشتر تولید است.

کیانپور با بیان این‌که باید موانع تولید را برداریم از بروکراسی‌های طولانی انتقاد کرد و گفت: دریافت یک مجوز معمولی بین ۱۸۰ تا ۲۷۰ روز زمان می‌برد؛ باید بتوانیم شفافیت را روی فضای ایتنترنی فراهم کنیم تا افراد از طریق مراجعه به یک پیشخوان ظرف ۱۰ دقیقه ثبت سفارش انجام داده یا مجوزی را دریافت کنند.

همچنین مطالعه کنید:

روحانی: برای عیب و نقص‌ها از مردم عذرخواهی می‌کنیم

حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس‌جمهوری صبح یکشنبه در آخرین جلسه هیات دولت دوازدهم اظهار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *