صفحه اصلی / سرخط خبرها / برخی خصوصی‌سازی‌ها با ورود وزارت اطلاعات لغو شد

وزیر اطلاعات گفت

برخی خصوصی‌سازی‌ها با ورود وزارت اطلاعات لغو شد

کسب و کار نیوز- وزیر اطلاعات گفت: در زمینه خصوصی سازی ها ورود داشتیم و بعضا با گزارشات وزارت برخی از آن ها کنسل شد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از خانه ملت،حمیدرضا حاجی بابایی، در خصوص نشست امروز  (یکشنبه ۳۰ تیر) فراکسیون نمایندگان ولایی با وزیر اطلاعات اظهار داشت: نمایندگان سوالات خود را از وزیر اطلاعات مطرح کردند و  بر ضرورت برخورد جدی با مفسدین اقتصادی به ویژه دانه درشت ها تاکید کردند.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نمایندگان بر اهمیت و اولویت مدیریت پیشگیرانه بر مدیریت مقابله و وزارت باید در حوزه مدیریت پیشگیرانه بیشتر متمرکز باشد، تاکید کردند، ادامه داد: ضرورت مقابله و برخورد جدی با فضاسازی های بی اساس بخصوص در حوزه پولشویی نیز از دیگر موارد مورد تاکید نمایندگان بود.

وی افزود: از دیگر سوالات نمایندگان این بود که چرا نقش وزارت اطلاعات در پرونده خصوصی سازی ها کم رنگ است؟ و اگر مجموعه وزارت ورود دقیق تری داشت حداقل به این نحو عمل نمی شود. همچنین نمایندگان ریشه اصلی مشکلات اقتصادی کشور نقش نفوذ و نفوذی ها دانستند و تاکید کردند که باید وزارت در این حوزه جدی وارد عمل بشود.

حاجی بابایی گفت: اینکه چرا دولت از منتقدینی که از حقوق مردم دفاع می کند شکایت می کند؟ و ماموریت وزارت در حوزه مواد مخدر چیست؟ از دیگر سوال نمایندگان بود

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه از دید نمایندگان، بحث افزایش سرمایه اجتماعی بویژه افزایش اعتماد مردم ضروری است، بیان کرد:  ضرورت رصد و تحلیل دقیق معضلات اجتماعی جهت برنامه ریزی و چاره اندیشی از دیگر مسائل مورد تاکید بود.

علوی وزیر اطلاعات: اکثر رانت ها و سلطان های اقتصادی حاصل کشفیات وزارت اطلاعات است

محمود علوی وزیر اطلاعات نیز در ادامه جلسه با بیان اینکه  در زمینه پولشویی و فساد، فضاسازی بیشتر از واقعیت است و بنابراین تاثیر منفی دارد، اظهار داشت: در زمینه مبارزه با مواد مخدر سراغ دانه درشت ها رفته‌ایم و آن ها در رصد اطلاعاتی ما هستند.

وی  افزود: اکثر پرونده های رانت ها و سلطان های اقتصادی حاصل کشفیات وزارت اطلاعات است. در زمینه خصوصی سازی ها ورود داشتیم و بعضا با گزارشات وزارت برخی از آن ها کنسل شد.

علوی ادامه داد: در قانون تعیین صلاحیت‌ها، وزارت اطلاعات نظر کارشناسی خود را اعلام می کند اما رئیس دستگاه می تواند نظر مخالفت خود را اعلام کند که در این زمینه خلاء قانونی داریم.

وزیر اطلاعات گفت: دشمن دنبال اختلاف افکنی بین مجموعه های امنیتی نظام است که در این زمینه باید مراقب باشیم.

همچنین مطالعه کنید:

برای حل مشکلات خوزستان حتی یک روز هم معطل نخواهیم کرد

آیت الله سید ابراهیم رییسی امروز پنجشنبه در نشست ویژه بررسی مسائل استان خوزستان، معضلات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *