صفحه اصلی / کارآفرینی / اخبار و رویدادهای کارآفرینی / کارآفرینی ایثارگران در روستاها آسان می شود

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید:

کارآفرینی ایثارگران در روستاها آسان می شود

کسب و کار نیوز- فرزندان شاهد و ایثارگر جویای کار در روستاها تسهیلات بانکی با کارمزد کم دریافت می کنند.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا،  معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی روز شنبه با بیان این مطلبگفت: این وامهای قرض الحسنه از محل صندوق توسعه ملی به فرزندان شاهد و ایثارگر جویای کار ساکن در روستاها یا آن دسته از ایثارگرانی که تمایل به کارآفرینی در روستاها دارند پرداخت می شود.
معصومه خدیوی افزود: ایثارگران یاد شده که جویای کار هستند ابتدا باید در سامانه اشتغال بنیاد شهید ثبت نام کرده و صلاحیت آنان برای دریافت وام اشتغال تایید شود و سپس در سامانه کارای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ثبت نام کنند تا پس از طی مراحل اداری و ارائه طرح های اشتغال خود در زمینه های کشاورزی، دامداری و صنعت تسهیلات شش درصدی برای مناطق روستایی و چهار درصدی برای مناطق مرزی به آنان پرداخت شود.
وی اضافه کرد: بانک های کشاوری، توسعه تعاون، پست بانک و صندوق کارآفرینی امید چهار بانک عامل جهت ارائه خدمات این تسهیلات بانکی هستند که به متقاضیان بیکار شاهد و ایثارگر که در سامانه کارا ثبت نام کرده اند ۵۰۰ میلیون ریال وام اشتغال پرداخت می کنند.
معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید خراسان رضوی آمار بیکاران شاهد و ایثارگر خراسان رضوی را ۱۰ هزار نفر عنوان کرد و گفت: در حال حاضر بیش از سه هزار نفر از فرزندان شهدا و جانبازان که ساکن روستاها هستند در سامانه کارا بیکاری خود را به ثبت رسانده اند.
خدیوی افزود: مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی در دو مرحله به شهرستان های استان سفر کرده اند و در حال حاضر در مرحله سوم با سفر به روستاهای مختلف شهرستان های خراسان رضوی، مشکلات پیش روی قشر ایثارگر را بررسی و فرصت های شغلی آنان را شناسایی می کنند.
بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی ۳۰۸ هزار نفر از خانواده شهدا و ایثارگران را در این استان زیر پوشش خود دارد.
خراسان رضوی ۱۷ هزار و ۲۲۱ شهید، ۴۳ هزار و ۲۱۹ جانباز و سه هزار و ۳۸۳ آزاده در راه تحقق آرمانهای انقلاب اسلامی تقدیم کرده است.

همچنین مطالعه کنید:

بازار سهام باعث تورم نمی‌شود

به گزارش کسب و کار نیوز، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *