صفحه اصلی / استان ها / نصب مستقیم پمپ بر روی شبکه آب خلاف قانون است
نصب مستقیم پمپ بر روی شبکه آب خلاف قانون است

نصب مستقیم پمپ بر روی شبکه آب خلاف قانون است

کسب و کار نیوز :

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, غلامرضا رضایی‌فر اظهار کرد: با افزایش گرمای هوا در چند هفته اخیر شاهد بالا رفتن پیک مصرف آب در اکثر مناطق استان بوده‌ایم.
وی ادامه داد: این افزایش مصرف گاه بیش از ظرفیت شبکه آبرسانی است و همین باعث می‌شود در برخی ساعات روز شاهد افت فشار و قطعی موقت آب در برخی مناطق استان باشیم که این موضوعی غیرطبیعی نیست.
وی افزود: در شرایط فعلی که کولر اغلب مشترکین تقریباً در کل ساعات شبانه روز با دور تند روشن است، تعداد استحمام شهروندان برای فرار از گرما بیشتر شده و در مجموع شاهد افزایش مصرف آب هستیم، از مردم تقاضا می‌شود از بد مصرفی آب خودداری کنند تا بتوانیم تابستان امسال را بدون مشکل جدی قطعی آب سپری کنیم.
وی خاطرنشان کرد: تنظیم شناور کولرها برای جلوگیری از نشت آب، کوتاه کردن زمان انجام استحمام، حذف موارد غیرضروری مثل شستن حیاط، کوچه و خیابان و خودروها با شلنگ آب و آبیاری درختان و فضای سبز منازل درشب و یا صبح زود(بدون غرقاب کردن) از جمله راهکارهایی است که می‌تواند در کاهش مصرف آب موثر باشد.
وی در ادامه با اشاره به گلایه برخی شهروندان از قطعی آب در برخی مناطق استان توضیح داد: طی سال‌های گذشته که جمعیت استان کمتر بود، برای اغلب واحدهای ساختمانی مخزن و پمپ آبی در نظر گرفته نمی‌شد و ساختمان‌های چند طبقه هم مشکل آب نداشتند، ولی حالا اوضاع فرق کرده و افزایش تعداد مشترکین و تعداد واحدهای ساختمانی باعث شده ساختمان‌های بدون مخزن آب در برخی مناطق با مشکل مواجه شوند.
رضایی‌فر خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی به ازای هر خانوار باید یک مخزن آب ۲۵۰ لیتری در ساختمان وجود داشته باشد تا تامین آب ساکنان با مشکلی مواجه نشود به همین دلیل واحدهایی که مخزن و پمپ آب ندارند باید نسبت به ایجاد آن اقدام کنند.
این مسئول اضافه کرد: شهروندان باید از نصب مستقیم پمپ بر روی شبکه‌های آب خودداری کنند چون این امر در طولانی مدت شبکه را دچار مشکل می‌کند بنابراین در صورت مشاهده با متخلفان برخورد لازم قانونی صورت می‌گیرد.

همچنین مطالعه کنید:

با بانک‌های متخلف در موضوع وام ازدواج برخورد می‌شود

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایلنا، علی صالح‌آبادی در حاشیه جلسه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.