صفحه اصلی / اقتصادی / انرژی / تولید نفت روسیه به سطح مورد توافق با اوپک بازگشت
وزیر انرژی روسیه

تولید نفت روسیه به سطح مورد توافق با اوپک بازگشت

کسب و کار نیوز: وزیر انرژی روسیه اعلام کرد که تولید نفت این کشور به سطح مورد تعهد این کشور در توافق جهانی کاهش تولید نفت بازگشته است.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از شانا, الکساندر نواک اعلام کرد که این کشور تولید نفت خود را به سطح مورد تعهد در توافق جهانی کاهش تولید نفت بازگرداند و تولید روسیه در نیمه دوم ژوئیه امسال، نسبت به نیمه نخست این ماه بیشتر خواهد بود.
کشف آلودگی کلر در نفت صادراتی روسیه در ماه آوریل امسال سبب شده بود تولید نفت این کشور در آغاز ماه ژوئیه به کمترین حد خود در سه سال اخیر برسد.
نواک گفت: تولید ما مطابق برنامه‌ها و زمان‌بندی‌ها ترمیم شده است؛ در حالی که چند روز به دلیل فرآیندهای فنی، با پایبندی بیش از حد به توافق (اوپک و غیر اوپک)، تولید کاهش یافته بود.
طبق توافق اوپک، روسیه می‌تواند ۱۱ میلیون و ۱۷۰ هزار تا ۱۱ میلیون و ۱۸۰ هزار بشکه نفت در روز تولید کند، اما به گفته منابع صنعتی، تولید نفت این کشور در آغاز ماه ژوئیه امسال به ۱۰ میلیون و ۷۹۰ هزار بشکه در روز کاهش یافته بود.
اوپک و متحدانش در ماه دسامبر پارسال توافق کردند تولید روزانه نفت خود را در مجموع یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه در روز کاهش دهند و ژوئیه امسال نیز توافق کردند کاهش تولید خود را تا پایان ماه مارس سال ۲۰۲۰ میلادی تمدید کنند.

همچنین مطالعه کنید:

اصلاح سیاست تخصیص ارز دولتی

سرمقاله زمانی که دولت خبر تخصیص ارز دولتی یا همان ارز ۴۲۰۰ تومانی را اعلام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *