صفحه اصلی / اقتصادی / ارتباطات و فناوری اطلاعات / دلار ارزان شد، گوشی ارزان نشد
دلار ارزان شد، گوشی ارزان نشد

ابراهیم درستی، رئیس اتحادیه فروشندگان موبایل

دلار ارزان شد، گوشی ارزان نشد

رئیس اتحادیه فروشندگان موبایل گفت: بازار تلفن همراه مدت هاست درگیر مشکلاتی است که باید برای رفع آن تلاش و برنامه ریزی درستی وجود داشته باشد. یکی از عوامل تاثیرگذار بر قیمت گوشی همراه، قیمت ارز است چرا که این کالا وارداتی است.

شایلی قرائی– به گزارش کسب و کار نیوز، ابراهیم درستی افزود: انتظار از بازار این بود که با کاهش نرخ ارز، قیمت موبایل نیز کم شود که این امر محقق نشد. بنابراین اولین قدم برای آنکه واردکنندگان بتوانند سهم و نیاز بازار را تامین کنند، ثبات قیمت است چرا که این مساله، یکی از عوامل تاثیرگذار بر قیمت این کالا محسوب می شود. به هر ترتیب امیدواریم قیمت گوشی روند کاهشی به خود بگیرد و بازار با کمبودی مواجه نشود.

تکلیف بسیاری از گوشی های مانده در گمرک مشخص شد و برخی از آنها وارد بازار شده اند و با تعیین تکلیف مابقی این گوشی ها و ورود آنها به بازار می توانیم امید داشته باشیم که قیمت ها کاهش پیدا کند. این در حالی است که جلسه ای با مسئولین ذیربط درخصوص گوشی تلفن همراه تشکیل گردید و در این جلسه مقرر شد تا شرکت های وارد کننده گوشی تلفن همراه مورد نیاز بازار را فورا تامین نمایند. واحد های صنفی خواهان تامین گوشی تلفن همراه به میزان لازم در بازار هستند و قطعا این امر محقق خواهد شد. در صورت ادامه روند کمبود گوشی تلفن همراه، در راستای مدیریت بازار باید بهترین تصمیم را گرفت چراکه با کمبود در بازار شاهد تضییع حق واحدهای صنفی و مصرف کنندگان در سطح کشور خواهیم بود. در صورت عدم تامین گوشی در بازار قطعا تصمیمات لازم جدیدی اتخاذ می گردد.

همچنین مطالعه کنید:

رئیس سازمان استاندارد/تولید پنج خودرو به دلیل عدم رعایت استانداردهای لازم متوقف شد

به گزارش کسب و کار نیوز، مهدی اسلام پناه شامگاه شنبه در دیدار با نماینده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.