صفحه اصلی / سرخط خبرها / نیاز ۳۹ هزار میلیارد تومانی برای تکمیل طرح های بالای ۶۰ درصد

رحمانی اعلام کرد

نیاز ۳۹ هزار میلیارد تومانی برای تکمیل طرح های بالای ۶۰ درصد

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برای طرح های صنعتی و معدنی با پیشرفت بالای 60 درصد، نیازمند 39 هزار میلیارد تومان تسهیلات هستیم که در صورت تحقق و تامین، این طرح ها در سال جاری وارد عرصه تولید می شوند.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایمیدرو،  رضا رحمانی در نشستی با محوریت “حمایت از تولید” که با حضور علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی و نمایندگان دستگاه برگزار شد، افزود: امروز یکی از چالش های مهم و موثر در حوزه تولید، مسائل مربوط به تامین منابع مالی واحد های تولیدی است.
وی عنوان کرد: طبق نظرسنجی صورت گرفته توسط اتاق بازرگانی ایران؛ از ۴۰۰ تشکل صنعتی و معدنی کشور، رتبه نخست مشکلات در زمینه “دسترسی آسان به منابع مالی، تامین سرمایه در گردش” است.

وی افزود: قاعدتا مشکلات و مسائل بخشی از عملکرد ما را تحت تاثیر قرار می دهد و پارامتری موثر در شرایط تولید امروز کشور است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: در شرایط موجود باید با تغییر نگرش در مسیر حمایت از تولید به ویژه در حوزه تامین منابع مالی گام برداریم.

هماهنگی و تعامل بانک ها

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در این زمینه انتظار می رود بانک مرکزی یک سیاست تعادلی متناسب با شرایط روز در حوزه پولی و تامین منابع مالی حوزه تولید در پیش بگیرد.

رحمانی افزود: در حال حاضر با وجود بسیاری از مشکلات تحمیلی، بسیاری از بخش ها و دستگاه های دولتی و غیر دولتی برای بهبود شرایط کمک حال حوزه تولید هستند، که جای تقدیر دارد.

وی اعلام کرد: طی مذاکرات صورت گرفته با بانک مرکزی درخواست ۳۶۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای بخش تولید کردیم که حدود ۸۴ هزار میلیارد تومان مربوط به تسهیلات سرمایه ثابت است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: در صورت به نتیجه رسیدن این مهم، طرح ها می توانند به تولید اقلام کالاهایی بپردازند که در واردات آن ها با محدودیت های داخلی و خارجی مواجه هستیم.

ایجاد صندوق های مالی تخصصی

رحمانی با بیان اینکه یکی از محورهای برنامه ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال جاری، شیوه های جدید تامین مالی است، گفت: در این راستا با بانک مرکزی و سازمان بورس مشورت کردیم که نتایج مطلوب آن به زودی قابل مشاهده خواهد بود.

وی افزود: ایجاد صندوق های مالی تخصصی در بخش تولید امروز یک ضرورت غیر قابل انکار است و پیگیری راه اندازی آن ها با کمک بخش های دولتی و خصوصی و دولتی در دستور کار است.

نمایشگاه فرصت های ساخت داخل

رحمانی با اشاره به برگزاری نمایشگاه ساخت داخل در تیرماه گفت: برگزاری نمایشگاه فرصت های ساخت داخل در راستای منویات رهبری و با دعوت از همه گروه های موثر در رفع نیازمندی های صنعتی کشور از ۲۷ تیر ماه برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به شرکت های حاضر در این نمایشگاه بیان کرد: شرکت هایی که نیازمندی های صنعتی و معدنی کشور را بومی سازی می کنند و مانع واردات نمونه های مشابه خارجی به کشور می شوند را حمایت خواهیم کرد.

همچنین مطالعه کنید:

اعطای وام یارانه ای مسکن به ۳ دهک نخست جامعه/ صندوق ملی مسکن تشکیل شود

به گزارش کسب و کار نیوز ، مقداد همتی کارشناس مسکن با حضور در برنامه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *