صفحه اصلی / سرخط خبرها / گردشگری در استان قزوین باید متحول شود

معاون رییس جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری:

گردشگری در استان قزوین باید متحول شود

کسب و کار نیوز- معاون رییس جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری دوشنبه ۲۴ تیر در سفر به استان قزوین از مجتمع تفریحی‌اقامتی بامسان در باراجین بازدید کرد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از سازمان میراث فرهنگی، علی اصغر مونسان در بازدید از این مجتمع گفت: «تلاش داریم در این سفر ظرفیت‌های گردشگری استان قزوین را شناسایی و کمک کنیم تا قزوین به جایگاه واقعی خود متناسب با ویژگی‌های برجسته و جاذبه‌های طبیعی و تاریخی بسیاری که دارد برسد.»

مونسان افزود: «این که قزوین هنوز هتل ۵ستاره ندارد در شأن این شهر نیست. امیدواریم با کمک آقاى استاندار گردشگری در استان قزوین را متحول کنیم.»

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی ادامه داد: «امروز صنعت گردشگرى جایگاه خوبى در اقتصاد کشور پیدا کرده و سال گذشته به گواه آمار بانک مرکزی ١١/٨ میلیارد دلار سهم گردشگرى از GDP کشور بوده و این یعنی ٣درصد از کل GDP کشور که هدف گذاری ما رساندن این رقم به ۶ درصد است. برای رسیدن به این هدف نیازمند ٣٠ میلیارد دلار سرمایه گذاری در این حوزه هستیم.»

مونسان گفت: «هم‌اکنون در استان قزوین ٧۴٠میلیارد تومان حجم سرمایه گذاری در بخش گردشگری در جریان است که امیدواریم پس از اتمام این پروژه‌ها قزوین موقعیت خوبی پیدا کند.»

او در ادامه گفت: «یکی از معضلات امروز کشور بوروکراسی در بخش‌های مختلف خصوصاً سرمایه گذاری است. در درون سازمان ما مسیرها را بسیار کوتاه کردیم، اما ناچار استعلام‌های متعدد از دستگاه‌هاى مختلف این مسیر را طولانی مى‌کند که البته دولت تدبیراتی را اندیشیده تا این مسیر کوتاه و کوتاه‌تر شود.»

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی افزود: «خوشبختانه در حوزه گردشگری در این مدت زمان اخذ مجوزها را از هفت ماه به حدود یکی دو ماه رسانده‌ایم و در تلاش هستیم که این مدت زمان هم کاهش یابد و امور تسهیل شود.»

وی در ادامه در منطقه جنگلی باراجین از دهکده طبیعت، باغ پرندگان و پارک جنگلی باراجین بازدید کرد.

همچنین مطالعه کنید:

مرغ هم چند نرخی شد!

به گزارش کسب و کار نیوز ، از اواخر سال گذشته تاکنون، بازار مرغ هرازگاهی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *