صفحه اصلی / اقتصادی / اشتغال و تعاون / پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی به کارمندان دولت ممنوع شد

پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی به کارمندان دولت ممنوع شد

ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی به شاغلان دستگاه های دولتی را ممنوع کرد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از تسنیم،  نشست ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی با حضور محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مصطفی سالاری مدیرعامل صندوق تامین اجتماعی، عیسی منصوری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار و نمایندگان دستگاه های اجرایی، وزارتخانه ها و بانک مرکزی برگزار شد.

موانع و مشکلات مشاغل خانگی در این نشست بررسی شد. یکی از مصوبات این نشست این بود که شاغلان دستگاه های دولتی از دریافت تسهیلات قرض الحسنه مشاغل خانگی منع شدند تا این تسهیلات با اولویت در اختیار بیکاران قرار گیرد. البته بازنشستگان از این ممنوعیت مستثنی هستند و می توانند از این تسهیلات با رعایت مقررات استفاده کنند.

یکی از مصوبات این جلسه این بود که دستگاه های اجرایی نمی توانند زودتر از مدت ۲سال نسبت به تغییر رشته های مشاغل خانگی اقدام کنند.

* جزئیات اقدامات در حوزه مشاغل خانگی سال گذشته

در این نشست محمد شریعتمداری، وزیرتعاون کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه حدود ۲۷۰هزار مجوز مشاغل خانگی سال گذشته داده شد گفت:در دوره‌هایی که جوانان در حال گذراندن خدمت سربازی هستند فرصت خوبی است که از این طریق هم مهارت آموزی داشته باشند و هم بعد از سربازی توسط آنها مشاغلی در این حوزه راه اندازی شود.

وی ادامه داد: تلاش کردیم موضوع مشاغل خانگی را که از مباحث مهم در توسعه اقتصاد و رونق تولید و اشتغال است گسترش دهیم و در این راستا سال گذشته ۲۷۰ هزار نفر موفق به اخذ مجوز مشاغل خانگی در رشته‌های گوناگون شدند۶۷ هزار نفر از تسهیلات بخش مشاغل خانگی بهره مند شدند.

وزیر کارگفت: در طول سال گذشته جمعاً ۹۲ هزار نفر در حوزه مشاغل خانگی در استان‌های مختلف مشغول کار شده‌اند و گام‌ها در این زمینه باید بلندتر برداشته شود. طرح مشاغل خانگی با همکاری نهاد توسعه‌ای جهاد دانشگاهی در نه استان پایلوت و با مطالعه‌ای که در ۲۱استان کشور صورت گرفت به اجرا در آمد که امیدواریم در سال ۹۸ با کمک نهاد توسعه‌ای جهاد دانشگاهی و پیشران‌های موجود توانمندسازی و آموزش متقاضیان مشاغل خانگی به شکل مطلوبی انجام گیرد و با بازاریابی و شبکه سازی و برند سازی در حوزه مشاغل خانگی موفقیت‌های بیشتری به دست آوریم.

همچنین مطالعه کنید:

سیاست دولت جدید در مورد ارز ۴۲۰۰ تومانی چه باید باشد؟/ جهش قیمت ها با حذف ارز دولتی

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز ، یک اقتصاددان در این رابطه می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *