صفحه اصلی / استان ها / خراسان شمالی / ۱۰۰۰ طرح اشتغال‌زایی در خراسان شمالی ایجاد شد

توسط بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) صورت گرفت

۱۰۰۰ طرح اشتغال‌زایی در خراسان شمالی ایجاد شد

کسب و کار نیوز- بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) امسال اقدام به راه‌اندازی یک‌ هزار طرح اشتغال‌زایی در استان خراسان شمالی می‌کند.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از تسنیم، به دنبال دیدار محمدعلی شجاعی استاندار خراسان شمالی با محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، رئیس ستاد اجرایی بنیاد برکت را مأمور ایجاد یک‌ هزار فرصت شغلی در قالب طرح اجتماع‌محور «سحاب» (سرمایه‌گذاری حمایتی اشتغال برکت) در این استان کرد.

در همین راستا گروهی متشکل از سعید جعفری مدیرعامل بنیاد برکت و دو تن از معاونان این بنیاد و نمایندگانی از بنیاد اجتماعی احسان و معاونت برنامه‌ریزی و اقتصادی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با سفر به استان خراسان شمالی و دیدار با استاندار این استان، به هماهنگی‌های لازم برای شناسایی مناطق هدف، ظرفیت‌های محلی و شغلی موجود در این استان پرداختند.

مدیرعامل بنیاد برکت در این جلسه، ضمن ارایه‌ گزارشی از فعالیت‌های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در کشور و تمرکز اقدامات این ستاد در حوزه‌ اشتغال‌زایی در استان خراسان شمالی تأکید کرد.

جعفری تصریح کرد: تعدادی از تسهیل‌گران اقتصادی و اجتماعی بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با استقرار در خراسان شمالی مشغول به فعالیت خواهند شد تا هر چه زودتر روند ایجاد یک‌هزار فرصت شغلی در این استان آغاز شود.

بر اساس این گزارش یک‌ هزار طرح اشتغال‌زایی یاد شده که ایجاد ۲۸۰۰ فرصت شغلی را در پی دارد، در رسته‌های شغلی مبتنی و متناسب با ظرفیت‌های نسبی مناطق هدف در استان خراسان شمالی شروع به فعالیت خواهند کرد.

مدیرعامل بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و هیئت همراه هم‌چنین در سفری به شهرستان درگز خراسان رضوی ضمن برگزاری جلسه‌ای با حضور فرماندار، نماینده‌ مردم این شهر در مجلس شورای اسلامی و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی، روند ایجاد طرح‌های اشتغال‌زایی در این شهرستان را پی‌گیری کردند.

بنیاد برکت به نمایندگی از ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در فاز اول، اجرای ۳۰۰ طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور «سحاب» (سرمایه‌گذاری حمایتی اشتغال‌ برکت) را در شهرستان درگز در دست اقدام دارد. ۳ تسهیل‌گر اقتصادی اجتماعی بنیاد برکت در این زمینه فعال هستند.

 لازم به توضیح است در سفر اردیبهشت‌ماه رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) به استان خراسان رضوی، این ستاد به عنوان معین درگز انتخاب و بنیاد برکت به نمایندگی از ستاد در مقام یک نهاد توسعه‌گر، مدیریت طرح توسعه‌ این شهرستان را عهده‌دار شد.

همچنین مطالعه کنید:

Knowledge base

تشکیل دانش‌بنیان‌ها درگیر قوانین دست‌وپاگیر

مینا حسینی  به گزارش کسب و کار نیوز، در همین رابطه رئیس مرکز شرکت‌ها و موسسات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *