صفحه اصلی / اقتصادی / بانک / مثمرثمر بودن سیاست‌های دولت ایران برای مهار کاهش نرخ ریال

بلومبرگ خبر داد

مثمرثمر بودن سیاست‌های دولت ایران برای مهار کاهش نرخ ریال

پایگاه خبری آمریکایی بلومبرگ در گزارشی از مثمرثمر بودن سیاست‌های دولت ایران برای مهار کاهش نرخ ریال در برابر تحریم‌های آمریکا خبر داد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، پایگاه خبری آمریکایی بلومبرگ در گزارشی از مثمرثمر بودن سیاست‌های دولت ایران برای مهار کاهش نرخ ریال در برابر تحریم‌های آمریکا خبر داد.

 آمارهایی که بلومبرگ از وب سایت‌های مبادله ارزی و معامله‌گران در تهران گردآوری کرده است نشان می‌دهد نرخ مبادله هر دلار آمریکا طی یک ماه اخیر به ۱۲۵,۴۵۰ ریال کاهش پیدا کرده است.

بلومبرگ بهبود ارزش ریال را مایه آسودگی خاطر شهروندان ایرانی دانست که شاهد افت بیش از ۵۰ درصدی ارزش ارز خود پس از خروج آمریکا از برجام و بازگشت تحریم‌ها بودند.

بانک مرکزی ایران تدابیری را برای حمایت از ارزش ارز اتخاذ کرده که شامل ایجاد سامانه مبادله ارزی نیما برای مقابله با بازار سیاه و کنترل نرخ بهره وام دهندگان بوده است.

عبدالناصر همتی، رئیس بانک مرکزی اظهار کرده که نرخ ریال در بازار آزاد اکنون نزدیک به نرخ نیمایی است.

مسعود غلامپور، تحلیلگر بانک سرمایه گذاری نوین در تهران به بلومبرگ گفت: سیاست‌های بانک مرکزی برای کنترل بازارهای ارز و نرخ‌های بهره بانک‌ها به نظر می‌رسد کمک کرده است و تقاضا برای ارز خارجی در مقایسه با سال گذشته کاهش پیدا کرده است. وی همچنین افزود: ممنوعیت واردات کالاهای لوکس به صرفه‌جویی حداقل دو میلیارد دلاری در هزینه واردات کمک کرده است.

همچنین مطالعه کنید:

سایه نا اطمینانی بر بازار ارز

شایلی قرائی یک اقتصاددان در رابطه با دلایل رشد قیمت ارز و سکه می گوید: …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *