صفحه اصلی / استان ها / بهار سرمایه گذاری بخش خصوصی در بندر چابهار
توسعه بندر چابهار

بهار سرمایه گذاری بخش خصوصی در بندر چابهار

کسب و کار نیوز : معاون فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از آغاز عملیات اجرایی احداث شبکه معابر و تأسیسات زیربنایی اراضی پشتیبانی بندر شهید بهشتی چابهار خبر داد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, عباس آذرپیکان با اشاره به موقعیت منحصر بفرد بندر چابهار به عنوان بزرگترین بندر اقیانوسی کشور و همچنین مسیری ایمن و کوتاه برای دسترسی به کشورهای آسیای میانه افزود: تقاضای روزافزونی از طرف سرمایه گذاران برای واگذاری اراضی پشتیبانی این بندر وجود دارد که ایجاد زیرساخت‌های لازم برای این امر، در دستور کار این اداره کل قرار گرفته است.
وی ادامه داد: با توجه به این مهم برای ارائه تسهیلات لازم به منظور دسترسی، خدمات رسانی بهینه و بهره وری حداکثری از این اراضی، پس از تهیه طرح ساماندهی و منطقه بندی اراضی و طراحی شبکه معابر و تأسیسات زیربنایی در نیمه دوم سال گذشته، تیرماه امسال عملیات اجرایی فاز اول این طرح آغاز شد.
معاون فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: کل اراضی پسکرانه قابل واگذاری به سرمایه گذاران در این طرح حدود ۲۵۴ هکتار شامل زون های نفتی، کانتینری، فله معدنی، فله خشک و تر، انبارهای سرپوشیده و … است که با اجرای فاز اول اجرایی، حدود ۱۱۴ هکتار ساماندهی و آماده واگذاری به سرمایه گذاران می‌شود.
آذرپیکان با بیان اینکه فاز اول شامل زون های نفتی، فله معدنی و فله خشک است اضافه کرد: عملیات اجرایی طرح شامل احداث حدود ۲۸ کیلومتر مسیرها و راه‌های دسترسی، اجرای ۹۵ کیلومتر لوله گذاری جمع آوری آب‌های سطحی، آتشنشانی و آبیاری، اجرای ۱۸۵ کیلومتر سیم و کابل برای برق، مخابرات، اینترنت، اعلان خطر و … است.
به گفته وی، با اجرای مسیرها و راه‌های دسترسی این پروژه، علاوه بر ساماندهی اراضی پشتیبانی، ترافیک عبوری وسائط نقلیه از اسکله شهید بهشتی چابهار نیز تسهیل می‌شود، چراکه متناسب با افزایش فعالیت‌های آتی این بندر استراتژیک در سال‌های آینده طراحی شده است.
معاون فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان مدت اجرای فاز یک این پروژه را ۳۰ ماه اعلام کرد و گفت: اجرای فازهای سه گانه این طرح علاوه بر ایجاد درآمدهای پایدار برای مجتمع بندری و اشتغال، می‌تواند در رونق اقتصادی سیستان و بلوچستان تأثیر بسزایی داشته باشد.

 

 

همچنین مطالعه کنید:

پرداخت حقوق های نجومی در مناطق آزاد تکذیب شد

در جوابیه اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *