صفحه اصلی / سرخط خبرها / گردشگری کوبا زیر فشارهای آمریکا ادامه می‌دهد
گردشگری کوبا

گردشگری کوبا زیر فشارهای آمریکا ادامه می‌دهد

کسب و کار نیوز:آمریکا از ماه گذشته پهلوگیری کشتی‌های تفریحی‌اش را در بندرهای کوبا ممنوع کرد. با این وجود روند توسعه و رشد گردشگری کوبا همچنان ادامه دارد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, اوایل ماه «ژوئن»، واشنگتن ورود کشتی‌های تفریحی ایالات متحده به بندرهای کوبا را ممنوع کرد. این اقدام غیرمنتظره حدود ۸۰۰ هزار رزرو را لغو و شوک بزرگی به گردشگری کوبا وارد کرد.
صنعت گردشگری «کوبا» برای مدت طولانی میزبان گردشگران زیادی از کانادا و اروپا بوده که هر سال به شمار آن‌ها اضافه می‌شود. با وجود این تعداد قابل توجه گردشگر، کوبا برنامه‌ای برای ساخت ۸۵۰۰ اتاق جدید در چند سال آینده ترتیب داده است.
نوامبر امسال چندین هتل جدید در «هاوانا» افتتاح و برخی دیگر از هتل‌ها بازسازی خواهند شد.
«هاوانا» نزدیک به ۱۲۵۴۵ اتاق را در خود جای داده که این آمار به عبارتی ۱۷.۳ درصد ظرفیت هتل این کشور را تشکیل می‌دهد. این شهر به عنوان پربازدیدترین شهر «کوبا» شناخته می‌شود که هرساله میزبان نیمی از گردشگران خارجی این کشور است.
با این حال، دیگر بخش‌های این کشور نیز شاهد رشد در صنعت گردشگری بوده‌اند، به خصوص ساحل «وارادرو» که به نام «ساحل آبی» هم شناخته می‌شود و ۲۱۸۴۱ اتاق هتل را به خود اختصاص داده است.
شهرهای «سینفوئگوس» و ‌ «ترینیداد» ‌که در جنوب مرکزی «کوبا» واقع شده‌اند، نیز شاهد افتتاح هتل‌های جدید خواهند بود.
همچنین در شهر «سانتیاگو د کوبا» که دومین شهر بزرگ این کشور محسوب می‌شود دو هتل جدید تا آخر همین سال افتتاح خواهد شد. انتظار می‌رود هتل‌های بیشتری تا سال ۲۰۲۰ در این شهر افتتاح شود.
کوبا سه ماه نخست سال ۲۰۱۹ را با رشد ۷.۲ درصدی در صنعت گردشگران خارجی پشت سر گذاشت. این رقم بیش از آماری که تخمین زده شده است، بود. کوبا به طور میانگین هر سال میزبان ۵.۱ میلیون گردشگر است.

همچنین مطالعه کنید:

اثرات تحریم‌ بر تجارت ایران و اروپا

هر چند تجارت ایران در سال‌های گذشته تا حد زیادی حول محور کشورهای منطقه و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *