صفحه اصلی / استان ها / سکونت ۸۹۰ هزار نفر در بافت‌های فرسوده استان
بافت‌های فرسوده
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-01-28 15:48:31Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

معاون عمرانی استاندار کرمان عنوان کرد:

سکونت ۸۹۰ هزار نفر در بافت‌های فرسوده استان

کسب و کار نیوز : معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان گفت: 5 هزار و 430 هکتار وسعت بافت فرسوده استان کرمان است که 890 هزار نفر در این بافت ساکن هستند که این بافت کاملا فرسوده است و نگران هستیم.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, سید مصطفی آیت‌اللهی موسوی امروز ۱۸ تیر ماه در کارگروه بیمه، بازسازی و بازتوانی شورای مدیریت بحران استان کرمان با اشاره به اینکه موضوع بیمه برای استان کرمان خیلی مهم است، اظهار کرد: ۶۰ درصد ساختمان های روستایی استان مقاوم سازی شده اما ۴۰ درصد باقی مانده جمعیت زیادی را در خود جای داده که باید به آن توجه شود.
وی افزود: ۵ هزار و ۴۳۰ هکتار وسعت بافت فرسوده استان کرمان است که ۸۹۰ هزار نفر در این بافت ساکن هستند که این بافت کاملا فرسوده است و نگران هستیم.
موسوی تصریح کرد: ۲۳۶۰ هکتار وسعت سکونتگاه های غررسمی استان است که سکونت جمعیت حدود ۱۰۰ هزار نفر را در این نقاط داریم.
معاون عمرانی استاندار کرمان بیان کرد: ۱۱ هزار و ۷۵۴ آبادی در استان کرمان داریم که ۵۵۳۰ مورد از آنها دارای سکنه است و ۴۲ درصد جمعیت استان را تشکیل می دهند و این اعداد حساسیت کار را نشان می دهد.
وی افزود: حوادث مختلفی را در استان داریم و هیچ سالی آرامش بحرانی نداریم و به عنوان مثال در ابتدای سال جاری سیل را داشتیم و بعد از آن هجوم ملخ‌ها ۴ ماه ما را درگیر کرد.
موسوی اظهار کرد: در پی حوادثی که در استان رخ می دهد، پرداخت خسارات با تاخیر است یا به حد کافی نیست و از سوی دیگر پرداخت ها زمان بر است.
وی تصریح کرد: نقش بیمه این است که با معاضدت مردم و پرداخت هایی که صورت می گیرد، ذخیره ای برای این است که اگر حادثه ای رخ داد، بتوانیم از آن بهره بگیریم و موضوع را مدیریت کنیم و به حل مشکلاتی که در پی حوادث به وجود می آید، کمک کنیم لذا بیمه حوادث در استان کرمان برای ما خیلی اهمیت دارد.
معاون استاندار کرمان بیان کرد: باید اعضای کارگروه بیمه، بازسازی و بازتوانی در راستای فرهنگسازیِ استفاده از بیمه و اجرایی کردن تفاهمنامه منعقد شده با بیمه همکاری کنند تا بتوانیم پوشش بیمه ای خوبی در استان داشته باشیم.

همچنین مطالعه کنید:

برای حل مشکلات خوزستان حتی یک روز هم معطل نخواهیم کرد

آیت الله سید ابراهیم رییسی امروز پنجشنبه در نشست ویژه بررسی مسائل استان خوزستان، معضلات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *