صفحه اصلی / ورزشی / جهان ورزش / زمین چمن‌های هاکی را کی‌روش برای فوتبال افتتاح کرد!
هاکی

زمین چمن‌های هاکی را کی‌روش برای فوتبال افتتاح کرد!

کسب و کار نیوز: رئیس فدراسیون هاکی از کمبود بودجه انتقاد کرد و گفت: زمین چمن هایی که برای هاکی وجود داشت، به فوتبال تعلق گرفت و کی‌روش آنها را افتتاح کرد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, بهرام قدیمی، رئیس فدراسیون هاکی در نشست خبری این فدراسیون پیش از اعزام تیم‌های ملی به جام ملت‌های داخل سالن آسیا در شروع از بهرام شفیع یاد کرد و گفت:
مدت سه ماه است که این ورزش را در اختیار گرفتیم و برای اعزام تیم‌ها با بودجه اندکی که داریم ۱۱ دوره اردو برگزار کردیم. اگر وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و دیگر نهادها کمک کنند نوید می‌دهم که یک چهارم والیبال خواهیم شد. بودجه اندکی داریم برای این اردوها و اعزام کلاً ۳۵۰ میلیون تومان در اختیارمان قرار دادند. از این مقدار ۱۰۰ میلیون حقوق و دستمزد دادیم. ما حقوق‌ها را هم کم کردیم و بازنشسته‌ها را به صورت رایگان به کار گرفتیم.
او در مورد برنامه‌های خود گفت: بعد از ۱۸ سال یک مربی مالزی به تبریز آوردیم. الان در حال زنده کردن چمن تبریز هستیم. همچنین تفاهم نامه خوبی با فدراسیون ورزش دانشگاهی بسته شد و انسجام خوبی بین ما و نهادهای ورزشی برقرار شده است. امیدواریم آذرماه اولین دوره مسابقات هاکی چمن دانشجویان را برگزار کنیم.
او در این مورد افزود: نسخه اصلی مان هاکی روی چمن است و قصد داریم به یک تورنمنت هاکی چمن در قزاقستان برویم. همچنین باید خود را برای مسابقات هاکی چمنی ۲۰۲۲ هنگ کنگ آماده کنیم. در باشگاه انقلاب هم بخشی را برای هاکی گرفتیم که در نیمه دوم مرداد ماه آن را افتتاح می‌کنیم.
قدیمی به چمن‌های هاکی که به فوتبال اختصاص پیدا کرده است اشاره کرد و گفت: سه چمن خوب در استادیم آزادی داشتیم که به فوتبال تعلق گرفت و کی‌روش افتتاحش کرد. از نظر امکانات سخت افزاری و نرم افزاری تحت فشار هستیم.
او در پاسخ به این سوال که آیا با تاج در مورد زمین‌های چمن تعاملی داشته است یا خیر گفت: با آقای تاج تعامل خوبی داریم. تیم بانوان دانشجویان آنها را به خارج از کشور اعزام کردیم. بعد از جام ملت‌ها باز هم با آقای تاج تعامل می‌کنیم.
رئیس فدراسیون هاکی به بخش بانوان هم اشاره کرد و گفت: در بخش بانوان هیچ رنکینگی نداریم و بعد از هشت سال آنها را اعزام می‌کنیم و باید در این بخش سرمایه گذاری کنیم. به دنبال آوردن یک مربی خارجی هستیم و در این مورد هم با کنفدراسیون آسیا تعاملاتی داشتیم. در بخش مردان هم باید از پاکستان که جزو تیم‌های خوب است پیشی بگیریم.
قدیمی در مورد وارد کردن تجهیزات هاکی به کشور گفت: چند ماه آینده حدود سه هزار چوب، توپ و لباس دروازه بانی وارد کشور می‌کنیم. باید با کنفدراسیون آسیا تفاهم کنیم که از این طریق شاید سالیانه ۷-۸ میلیارد بودجه به ما بدهند.
او در پاسخ به این سوال که با وجود تحریم‌ها این وسایل را چگونه وارد می‌کنید گفت: باید اینها را از طریق پاکستان به ایران بیاوریم. قرار است آبان ماه برای اردوی تدارکاتی به پاکستان برویم و بازیکنان بخشی از وسایل را با خود بیاورند. بقیه آن را هم از شرکت هواپیمایی ماهان تخفیف گرفتیم و از این طریق می‌آوریم.
قدیمی به کمبود بودجه فدراسیون هاکی اشاره کرد و گفت: سال گذشته با اینکه اعزام نداشتیم بودجه مان یک میلیارد و۴۰۰ میلیون تومان بود اما امسال با این همه برنامه نیاز به بودجه بیشتری داریم.
او در این مورد افزود: در صندوق قهرمانان ورزشکارانمان مظلوم هستند. در بخش مردان هفت سال قهرمان آسیا بودیم اما به آنها پاداشی تعلق نمی‌گیرد. علاوه بر این سرمربی مان حقوقی از کمیته ملی المپیک دریافت نمی‌کند و باید از محل بودجه اندک فدراسیون پرداخت شود.
قدیمی به لزوم حمایت رسانه‌ها از هاکی اشاره کرد و گفت: رسانه‌ها باید از ما حمایت کنند. والیبال و بسکتبال که از اول اینگونه نبودند. قبلاً بعضی از بازیکن‌های والیبال مثل معروف با ما خارج از کشور اعزام می‌شد اما خیلی با آنها عکس نمی‌گرفتند. این رشته به تدریج با کمک رسانه‌ها پیشرفت کردند.
ابوالفضل یوسفی سرمربی تیم ملی هاکی مردان نیز در این نشست گفت: ما هفت دوره قهرمان آسیا شدیم و در مسابقات جهانی هم خوب کار کردیم اما خیلی شناخته نشد. اگر یک خبرنگار با ما اعزام می‌شد و اخبار بیشتر انتشار پیدا می‌کرد از والیبال و بسکتبال هم جلو می‌زدیم چون در مسابقات حدود سی هزار تماشاگر در ورزشگاه حضور داشت.
او در مورد هاکی روی چمن هم بیان کرد: برای بازی‌های آسیایی روی چمن اینچئون و جاکارتا هم سهمیه گرفتیم اما کمیته ملی المپیک گفت تعداد زیاد است و اعزاممان نکردند. امیدوارم در آینده حمایت‌ها بیشتر شود.

همچنین مطالعه کنید:

سیاست دولت جدید در مورد ارز ۴۲۰۰ تومانی چه باید باشد؟/ جهش قیمت ها با حذف ارز دولتی

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز ، یک اقتصاددان در این رابطه می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *