صفحه اصلی / سرخط خبرها / جهانگیری: سه قوه باید برای اجرای برنامه جامع اصلاح نظام اداری تلاش کنند

در جلسه شورای عالی اداری مطرح شد

جهانگیری: سه قوه باید برای اجرای برنامه جامع اصلاح نظام اداری تلاش کنند

کسب و کار نیوز- صد و هشتاد و سومین جلسه شورای عالی اداری بعد از ظهر روز دوشنبه به ریاست معاون اول رییس‌جمهور برگزار شد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا،  اسحاق جهانگیری با اشاره به گزارش نماینده سازمان امور اداری و استخدامی کشور در خصوص اجرای برنامه جامع اصلاح نظام اداری ـ دوره دوم (۱۳۹۷ ـ ۱۳۹۹) تاکید کرد: همه دستگاه‌های دولتی و سایر قوا باید برای اجرای هر چه بهتر برنامه جامع اصلاح نظام اداری تلاش کنند.

در راستای اجرای این برنامه تکلیف ۲۹ دستگاه در زمینه اهداف کیفی و نحوه اجرای چابک سازی دولت تا پایان سال ۹۹ تعیین و در قالب تفاهم‌نامه‌ای با دستگاه مربوطه ابلاغ شده است.

همچنین در این جلسه مقرر شد سازمان امور اداری و استخدامی حصول تفاهم با آن دسته از دستگاه‌ها را که تاکنون به اجرای این برنامه نپیوسته‌اند، دنبال کند.

گزارش ساماندهی موسسات آموزشی و پژوهشی وابسته به دستگاه‌های اجرایی نیز در ادامه جلسه ارائه و مقرر شد، بررسی های حقوقی لازم برای تعیین تکلیف دانشگاه صنعت نفت برای ادامه فعالیت ذیل مجموعه وزارت نفت یا انتقال به مجموعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری انجام شود.

طرح اصلاح مصوبه مربوط به انتقال وظایف ساخت و توسعه راه‌های روستایی به سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور نیز در این جلسه به تصویب رسید.

همچنین اعضا مصوبه قبلی این شورا درباره برنامه آموزش و تربیت مدیران آینده دستگاه‌های اجرایی را که سقف سن معرفی مدیران، به کانون‌های ارزیابی شایستگی‌های مدیریتی برای کسب گواهینامه مهارت‌های مدیریت حرفه‌ای را ۴۵ سال قرار داده بود به نحوی اصلاح کردند که سقف سن مجاز برای معرفی مدیران پایه ۴۵ سال، مدیران میانی ۴۷ سال و مدیران ارشد ۵۰ سال تعیین شد.

همچنین مطالعه کنید:

اعطای وام یارانه ای مسکن به ۳ دهک نخست جامعه/ صندوق ملی مسکن تشکیل شود

به گزارش کسب و کار نیوز ، مقداد همتی کارشناس مسکن با حضور در برنامه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *