صفحه اصلی / سرخط خبرها / آغاز رسمی پرواز زائران حج تمتع در سال ۹۸
علیرضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت

آغاز رسمی پرواز زائران حج تمتع در سال ۹۸

کسب و کار نیوز:عملیات رفت پرواز زائران حج تمتع در سال جاری به طور رسمی امروز (دوشنبه) از ترمینال گالری سلام شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) آغاز شد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, علیرضا رشیدیان – رئیس سازمان حج و زیارت – صبح امروز در آئین معنوی بدرقه زائران بیت‌الله الحرام با اشاره به این‌که عربستان سعودی تلاش کرد در مذاکرات و مسائل مرتبط با حج تمتع خدمات در سایه تعاملات سیاسی قرار نگیرد و تاکنون نیز مسائل مختلف در حال پیشرفت است گت: حج عبادتی جمعی است و ممکن است طی آن مشکلاتی رخ دهد و اقامت در عرفات و منا زندگی اردویی است و سختی‌هایی دارد، اما باید از این سفر نهایت بهره را برد.
وی ادامه داد: تلاش کرده‌ایم تا زمان اقامت زائران بیش از ۳۵ روز نباشد اما با توجه به احتمال جابه‌جایی برخی پروازها ممکن است اقامت برخی زائران بیش از ۳۵ روز به طور بینجامد و با توجه به این‌که حساسیت‌ها و تعاملات با حجاج دیگر در طول فریضه حج تمتع مهم است، مدیران کاروان‌ها نیز به این موضوع توجه کامل داشته باشند.
رئیس سازمان حج و زیارت افزود: زائران حج تمتع باید توجه کنند به هیچ وجه اشیاعی که روی زمین می‌افتد را برندارند و بین صفوف نماز حرکتی نکنند و بدانند که همه مقدمات مربوط به اقامت، جابه‌جایی، بهداشت و درمان و تدارکات مختلف انجام شده است و امروز همه در مدینه آماده استقبال از زائران هستند.
وی با اشاره به این‌که عزت و کرامت زائران در کنار آرامش آنها از اولویت‌های سازمان حج و زیارت است، گفت: تلاش کردیم در حج تمتع سال جاری شاهد سفری آرام و روان برای زائران باشیم و در جلسات و مذاکرات صورت گرفته با طرف سعودی در حوزه حج تلاش بر این شد تا خدمات ارائه شده زیرسایه تعاملات سیاسی دو کشور نباشد.

 

همچنین مطالعه کنید:

سیاست دولت جدید در مورد ارز ۴۲۰۰ تومانی چه باید باشد؟/ جهش قیمت ها با حذف ارز دولتی

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز ، یک اقتصاددان در این رابطه می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *