صفحه اصلی / اجتماعی / جامعه و شهری / تأکید پلیس بر بازگشایی سریعتر قطعه یک آزادراه تهران-شمال
پلیس راهور ناجا

رئیس پلیس راهور ناجا خبر داد

تأکید پلیس بر بازگشایی سریعتر قطعه یک آزادراه تهران-شمال

کسب و کار نیوز- رئیس پلیس راهور ناجا بر بازگشایی هرچه سریعتر قطعه یک آزادراه تهران - شمال تأکید کرد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از فارس،  سردار سید کمال هادیانفر رییس پلیس راهور ناجا در بازدید از آزادراه تهران شمال با اشاره به ابن که تردد در استان‌های شمالی کشور در طول سال جریان داشته و در آخر هفته ها و تعطیلات خاص به اوج خود می رسد اظهار داشت: چهار محور منتهی به شمال کشور پاسخگویی حجم ترددها نیست و هر کدام از این محورها با توجه به قدیمی بودن زیرساخت‌های آنها مشکلات خاص خود را دارند به طور مثال در محور هراز ریزش های متناوب کوه به خصوص در زمان بارندگی را داریم و در ورودی رودبار و محور قزوین رشت ۸ کیلومتر ناتمامی را داریم که ساخت آن حداقل سه سال زمان نیاز دارد.

وی با تاکید بر این که مردم نیاز به سفر دارند و نمی‌توانیم به مردم بگوییم که سفر نکنند گفت: با افزایش حجم ترددها و سنگین شدن بار ترافیک معضلات متعددی برای مسافران و ساکنان طول محور ایجاد می شود و پلیس نیز در تنگنا قرار می‌گیرد و ناچار می‌شویم مسیر را برای تخلیه محور از بار ترافیکی یک طرفه کنیم.

رئیس پلیس راهور ناجا با بیان این که یکطرفه کردن محور مدیریت نیست افزود: زمانیکه زیرساخت‌ها پاسخگو نیست از روی ناچاری این کار را می کنیم.

وی هدف خود از بازدید امروز محور تهران – شمال را تسریع در عملیاتی شدن قطعه یک این آزادراه عنوان کرد و گفت: با راه اندازی این مسیر، بخشی از بار ترافیکی سایر محورها به این محور منتقل می شود که این امر موجب می شود تردد در سایر محورها قابل تحمل تر گردد.

رئیس پلیس راهور ناجا با تاکید بر این که مهمترین دغدغه پلیس در ساخت آزاد راه تهران-شمال بحث ایمنی است گفت: با توجه به اینکه بخش قابل توجهی از مصدومان ترافیکی در حین انتقال به بیمارستان جان خود را از دست می‌دهند، باید ساخت راه به نحوی باشد تا زمان طلایی که می توان مصدوم را نجات داد در ترافیک آزادراه به هدر نرود و لازمه آن پیش‌بینی لاین اضطراری برای تردد وسایل نقلیه امدادی است. نکته حائز اهمیت دیگر در ساخت آزادراه لحاظ زیرساخت‌های متناسب با ITS در زمان ساخت است.

وی از ارسال گزارش مبسوطی از وضعیت محورهای شمالی و ضرورت راه اندازی آزادراه تهران – شمال به کلیه مبادی موثر از جمله رییس جمهوری، وزیر کشور و … توسط پلیس راهور خبر داد و گفت: در این گزارش شرایط حاکم بر ترددها توضیح داده شده است و خوشبختانه دستورهای خوبی در این خصوص صادر شده که امیدواریم با پیگیری های به عمل آمده افتتاح آزادراه تهران شمال تسریع گردد.

رئیس پلیس راهور ناجا از افتتاح قطعه یک آزادراه تهران شمال طی چند‌ماه خبر داد و گفت: این قطعه به طول ۳۲ کیلومتر به دست مهندسین ایرانی در حال انجام است که امیدواریم ظرف چند ماه آینده به بهره‌برداری برسد و اگر حاشیه و ایمن سازی را در نظر بگیریم شاید ۲۲ بهمن مورد بهره برداری قرار بگیرد.

به گفته وی با افتتاح این قطعه که دسترسی آن از انتهای بزرگراه همت است، بخش زیادی از بار ترافیک شمال کشور وارد آن‌خواهد شد.
رییس پلیس راهور ناجا افزود: قطعه دوم این پروژه ۲۵ درصد پیشرفت کرده که اصرار داریم آن پروژه هم هر چه سریع تر کارهای زیرساختیش انجام شود و به قطعه یک متصل شود.

وی گفت: در خصوص قطعه ۳ هم متاسفانه هیچ اقدام جدی صورت نگرفته و هنوز پیمانکاران مشخص نشده است.

رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به افتتاح قطعه ۴ آزادراه تهران شمال گفت: علی رغم اینکه پنج و نیم میلیون تردد در این قطعه تا کنون انجام شده است خوشبختانه هیچ کشته‌ای در آن نداشتیم و ایمن سازی به طور کامل انجام شده و هیچ گره ترافیکی نیز در آن بخش نداشتیم.

همچنین مطالعه کنید:

سیاست دولت جدید در مورد ارز ۴۲۰۰ تومانی چه باید باشد؟/ جهش قیمت ها با حذف ارز دولتی

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز ، یک اقتصاددان در این رابطه می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *