صفحه اصلی / سرخط خبرها / ایراد شورای نگهبان به طرح‌های ساماندهی خودرو و تشدید مجازات اسیدپاشی
شورای نگهبان

ایراد شورای نگهبان به طرح‌های ساماندهی خودرو و تشدید مجازات اسیدپاشی

کسب و کار نیوز- شورای نگهبان نظر خود را در خصوص چند طرح و لوایح مصوب مجلس، اعلام کرد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از فارس، شورای نگهبان طی نامه‌‌ای به مجلس شورای اسلامی در خصوص چند طرح و لایحه اعلام نظر کرد.

بر اساس اعلام شورای نگهبان، از جمله ایراداتی که مغایرت با موازین شرع یا قانون اساسی یا ابهام شناخته شد، طرح‌های ساماندهی صنعت خودرو و تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه دیدگان ناشی از آن است.

همچنین لایحه موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری بین دولت ج.ا.ا و دولت جمهوری عراق نیز به علت عدم مغایرت با موازین شرع یا قانون اساسی شناخته شد.

همچنین طرح حمایت از مرمت و احیای بافت های تاریخی – فرهنگی،  طرح اصلاح بند ۵ ماده ۶ قانون اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی با اصلاحات و الحاقات بعدی آن، لایحه عضویت دولت ج.ا.ا در برنامه اندازه شناسی آسیا – اقیانوسیه، لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری فنلاند درباره کمک و همکاری متقابل درامور گمرکی و لایحه موافقتنامه همکاری و کمک متقابل اداری در موضوعات گمرکی بین گمرک ج.ا.ا و اداره کل گمرک ج سوسیالیستی ویتنام از سوی شورای نگهبان تایید شد.

شورای نگهبان طی این نامه درخواست فرصت بیشتر برای رسیدگی لایحه تمدید مدت اجرای آزمایشی قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد کرد.

همچنین مطالعه کنید:

سازوکارهای عرضه مسکن در بورس کالا ابهام دارد/بن بست پیش فروش متری مسکن در بورس

شایلی قرائی به گزارش کسب کار نیوز ، این در حالی است که وزیر امور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *