صفحه اصلی / سرخط خبرها / افزایش غلظت آلاینده‌ها در برخی ساعات امروز
هوای تهران

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران خبر داد

افزایش غلظت آلاینده‌ها در برخی ساعات امروز

کسب و کار نیوز- مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ضمن اشاره به اینکه هوای پایتخت در حال حاضر در شرایط سالم قرار دارد، گفت: طی برخی ساعات افزایش موقتی در غلظت آلاینده‌ها (از جمله ذرات معلق و آلاینده ازن) مشاهده خواهد شد که به تبع آن سبب برقراری شرایط نامطلوب کیفیت هوا به ویژه برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق شهر تهران می‌شود.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، حسین شهبازی، با بیان اینکه پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان‌دهنده کاهش میزان ناپایداری جوی در روز جاری (پنجشنبه، ۱۳ تیر) نسبت به روز گذشته است، افزود: طی برخی ساعات افزایش موقتی در غلظت آلاینده‌ها (از جمله ذرات معلق و آلاینده ازن) مشاهده خواهد شد که به تبع آن سبب برقراری شرایط نامطلوب کیفیت هوا به ویژه برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق شهر تهران خواهد شد.

به گفته وی ، با افزایش میزان ناپایداری جوی در بعدازظهر پنجشنبه و همچنین اینکه برخی ساعات همراه با وزش باد خواهد بود، احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق پیش بینی می‌شود.

بنابر اظهارات مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، هرچند در اواخر وقت پنجشنبه از میزان ناپایداری جوی کاسته خواهد شد و با تداوم این شرایط تا روز بعد، انتظار می‌رود در برخی ساعات صبحگاه جمعه افزایش نسبی در غلظت آلاینده‌ها مشاهده شود. همچنین وزش باد در برخی ساعات بعدازظهر جمعه، احتمال خیزش گرد و خاک و افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال خواهد داشت.

شهبازی افزود: طبق نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا، با توجه به احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق و ازن در چهاردهمین روز از تابستان ۹۸، انتظار می‌رود وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت در برخی ساعات در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گیرد، همچنین دما تا روز پایانی هفته افزایش جزئی خواهد یافت.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در ادامه با بیان اینکه میانگین کیفیت هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۳ و هوا در شرایط ناسالم بود، اظهارکرد: این شاخص هم‌اکنون ۸۵ و هوا در شرایط سالم قرار دارد.

همچنین مطالعه کنید:

محبوب‌ترین خانه‌ها از نظر خریداران مسکن چه خانه‌هایی است؟

بررسی‌ها نشان می‌دهد در تیرماه امسال ۵ هزار و ۷۰۱ فقره معامله مسکن به ثبت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *