صفحه اصلی / استان ها / کمبود ۱۰ هزار معلم در خوزستان
معلم

معاون نیروی انسانی آموزش و پرورش استان عنوان کرد:

کمبود ۱۰ هزار معلم در خوزستان

کسب و کار نیوز: معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و آموزش نیروی انسانی آموزش و پرورش خوزستان گفت: در حال حاضر حدود ۱۰ هزار نفر کمبود معلم در استان داریم که برای مهرماه امسال این کمبود همچنان وجود خواهد داشت.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, حرج چلداوی اظهار کرد: زمان استخدام نیروی آموزش و پرورش در سال جاری هنوز ابلاغ نشده است اما حدود هزار نفر از طریق آزمون پذیرفته می‌شوند و پس از آن یک سال در دانشگاه فرهنگیان دوره کارآموزی را می‌گذرانند و سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ به عنوان نیروی کار وارد آموزش و پرورش می‌شوند.
وی افزود: آموزش و پرورش از دو طریق نیروی انسانی خود را تأمین می‌کند؛ یک روش از طریق پذیرفته‌شدگان در کنکور سراسری دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی است که بر مبنای آن امسال هزار و ۸۴۰ نفر در استان خوزستان پذیرفته می‌شوند و سال ۱۴۰۲ در آموزش و پرورش استخدام خواهند شد. روش دوم نیز جذب نیرو به صورت سالانه از طریق آزمون استخدامی است.
معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و آموزش نیروی انسانی آموزش و پرورش خوزستان بیان کرد: معلمانی که امسال وارد آموزش و پرورش می‌شوند، حدوداً هزار و ۳۰۰ تا ۴۰۰ نفر هستند.
چلداوی گفت: پیش از این کمبود حدود ۱۷ هزار معلم در استان وجود داشت که از این تعداد هفت هزار و ۴۰۰ نیرو طی سال‌های ۹۴، ۹۵ و ۹۶ جذب شدند و در حال حاضر حدود ۱۰ هزار نفر کمبود معلم وجود دارد که برای مهرماه امسال این کمبود همچنان وجود خواهد داشت و نمی‌توان آن را جبران کرد.
وی ادامه داد: در شورای آموزش و پرورش مقرر شد که نامه‌ای به وزارت آموزش و پرورش ارسال شود که بر مبنای آن به خوزستان استخدام ویژه تعلق بگیرد. همچنین پنج هزار نیرو تحت عنوان خدمات خرید آموزشی یا نیروهای حق‌التدریس در آموزش و پرورش مشغول به کار شوند اما همچنان منتظر اعطای مجوز از سوی وزارت آموزش و پرورش هستیم.

همچنین مطالعه کنید:

روحانی: برای عیب و نقص‌ها از مردم عذرخواهی می‌کنیم

حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس‌جمهوری صبح یکشنبه در آخرین جلسه هیات دولت دوازدهم اظهار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *