صفحه اصلی / اقتصادی / بورس / فردا با عرضه ۲۰ درصد از شرکت دارویی ره آورد تامین در بازار دوم فرابورس
فردا با عرضه ۲۰ درصد از شرکت دارویی ره آورد تامین در بازار دوم فرابورس

سومین عرضه اولیه فرابورس در سال 98 انجام می‌شود

فردا با عرضه ۲۰ درصد از شرکت دارویی ره آورد تامین در بازار دوم فرابورس

کسب و کار نیوز-پنجاه و هفتمین نشست از سلسله نشست‌های خبری یک، دیدار یک عرضه در آستانه عرضه اولیه 20 درصد از سهام شرکت دارویی ره آورد نوین در بازار دوم فرابورس ایران امروز با حضور خبرنگاران برگزار شد که طی آن تاریخچه تاسیس، وضعیت عملکردی، مزیت‌های رقابتی و برنامه‌های توسعه‌ای این شرکت از زبان مدیرعامل تشریح شد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، مدیرعامل شرکت دارویی راه آورد تامین در ابتدا با اشاره به اینکه این شرکت در سال ۱۳۸۳ با هدف تولید مواد اولیه دارویی، شیمایی و آرایشی-بهداشتی به ویژه پلیمرهای مورد استفاده در صنایع دارویی تاسیس شد گفت: این پلیمر تحت عنوان پلی وینیل پیرولیدون (PVP) بسیار با بدن سازگار است و بسیاری از مشکلاتی که در داروسازی وجود دارد را برطرف کرده است.
محمدحسین محرابی با بیان اینکه در ابتدا تولید PVP توسط شرکت دارویی راه آورد تامین با ظرفیت ۱۲۰ تن در سال انجام می‌شد، افزود: در حال حاضر بیش از ۱۰ محصول با ظرفیت بالای ۷۰۰ تن در سال تولید می‌کنیم و انواع PVP با کاربردهای مختلف در محصولات دارویی، ضدعفونی‌کننده‌ها، کرم‌های آرایشی، شوینده‌ها، رنگ‌ها و … در سبد تولیدات ما قرار دارد.

به گفته محرابی به دلیل استراتژیک بودن صعنت مواد اولیه و وابستگی زیاد شرکت‌های داروسازی به آن، بیشتر کشورها به این حوزه ورود پیدا کرده‌اند و مزیتی که کشور ما دارد، وجود صنایع نفتی و پتروشیمی است که تامین‌کننده مواد اولیه ماده پلیمری هستند.

مدیرعامل شرکت ره آورد تامین، سرمایه ثبتی این شرکت را حدود ۲۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و اظهار داشت: ۹۹ /۹۹ درصد از سهام این شرکت متعلق به شرکت سرمایه‌گذاری دارویی تامین است.
وی در ادامه وجه تمایز این شرکت نسبت به رقبای غربی و اروپایی را قیمت تمام‌شده کمتر و نسبت به رقبای شرقی، کیفیت بالاتر تولیدات عنوان کرد و افزود: از مزیت‌های دیگر ره آورد تامین می‌توان به انحصاری بودن در خاورمیانه، کیفیت بالای محصولات، وجود کارگروه‌ها و کمیته‌های کارآمد و واحد تحقیق و توسعه قوی در مجموعه و جوان و متخصص بودن نیروها اشاره کرد.

محرابی در خصوص واردات مواد اولیه با اشاره به اینکه بیشتر مواد اولیه ما از داخل تامین می‌شود و برخی از مواد را نیز از چین وارد می‌کنیم، گفت: خوشبختانه در زمینه واردات مواد اولیه مشکلی نداریم و حتی در سخت‌ترین شرایط تحریمی نیز با مانعی روبه‌رو نشده‌ایم.
وی با اشاره به اینکه در حال بررسی پروژه‌های توسعه‌ای هستیم، گفت: تولید محصولات جدید از اهداف اصلی شرکت است. همچنین برنامه ذخیره‌سازی را برای یک سال آینده داریم و بازارهای مصرف محصولاتمان رو به افزایش است.

محرابی ورود به صنایع غیردارویی از جمله بهداشتی، آرایشی و صنعتی را از برنامه‌های آتی شرکت دارویی ره آورد تامین اعلام کرد و افزود: نخستین شرط برای حضور در حوزه بین‌الملل، توانمندی و کیفیت مناسب محصولات و سپس رقابت‌پذیری در حوزه قیمت است و از آنجا که شرکت ره آورد تامین طبق استانداردهای بین‌المللی تولید می‌کند، توان رقابت با تمام شرکت‌های تولیدکننده در دنیا را دارد.

در بخش دیگری از این نشست خبری، مدیر روابط عمومی فرابورس ایران با اشاره به اینکه فردا شاهد سومین عرضه اولیه فرابورس در سال ۹۸ هستیم، گفت: ۲۰ درصد از سهام شرکت دارویی ره آورد تامین در نماد «درهآور» ۴۰ میلیون سهم این شرکت فردا عرضه می‌شود.
به گفته مبینا بنی‌اسدی، مدیر این عرضه کارگزاری صباتامین است، حداکثر سهام قابل خریداری توسط اشخاص حقیقی و حقوقی ۳۳۰ سهم و دامنه ثبت سفارش نیز بین ۳۰۰۰ تا ۳۱۵۰ ریال تعین شده است.
بنی‌اسدی با بیان اینکه این شرکت در گروه مواد و محصولات دارویی قرار دارد که این گروه با ارزش بازاری بیش از۵۳ هزار میلیارد ریال، سهم ۱٫۶ درصدی را ارزش کل بازار فرابورس ایران به خود اختصاص داده است، افزود: در گروه مواد و محصولات دارویی ۹ شرکت در بازارهای اول و دوم و ۵ شرکت در تابلوهای پایه ب و ج حضور دارند و معاملات سهام آن‌ها در این بازارها انجام می‌شود.

گفتنی است از ابتدای سال جاری تاکنون شاهد عرضه اولیه سهام دو شرکت در بازار دوم فرابورس بوده‌ایم که آخرین عرضه مربوط به گروه دارویی‌ها و شرکت تولید ژلاتین کپسول ایران بوده که در تاریخ ۵/۳/۹۸ رقم خورده است.ش

همچنین مطالعه کنید:

شرایط عرضه سهام استقلال و پرسپولیس در فرابورس

به گزارش کسب و کار نیوز ، سازمان خصوصی سازی  در ۲ اطلاعیه جداگانه قیمت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.