صفحه اصلی / اقتصادی / بانک / بررسی رتبه اعتباری جایگزین دریافت وثیقه در ارائه تسهیلات شود

بررسی رتبه اعتباری جایگزین دریافت وثیقه در ارائه تسهیلات شود

مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران گفت: بررسی رتبه اعتباری و اتخاذ رویکرد مشتری شناسی از سوی بانک های عامل جایگزین دریافت وثیقه و سند املاک در ارائه تسهیلات به صادرکنندگان و تولیدکنندگان شود.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، علی صالح آبادی روز سه شنبه در دیدار با جمعی از صادرکنندگان استان سمنان در سالن جلسات اتاق بازرگانی این استان افزود: دریافت وثیقه و املاک از فعالان اقتصادی برای ارائه تسهیلات رویکرد اشتباه و محل ایراد خلل به تولید است که باید بانک با اتخاذ رویکردهای اصولی قراردادهای اجرایی را ملاک ارائه تسهیلات به مشتریان خوش حساب اتخاذ کند.

وی خاطر نشان کرد: بانک باید با پذیرش و درک مشکلات اقتصادی صادرکنندگان در ارائه تسهیلات، شناخت دقیق از قراردادهای مشتری و دیگر رویکردها را جایگزین دریافت املاک‌های نجومی کند.

مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران ادامه داد: اکنون سود سپرده در بانک توسعه صادرات ایران ۱۵ درصد و تسهیلات با نرخ حداکثر ۱۸ درصد به مشتریان ارائه می‌شود.

صالح آبادی اضافه کرد: ارائه تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان از جمله برنامه‌های بانک توسعه صادرات ایران در راستای افزایش بهره وری در تولید کالا و توسعه صادرات است.

وی اضافه کرد: بانک‌ها و دیگر دستگاه‌های اجرایی در شرایط تحریمی نیاز مبرم به مشورت با صنعتگران و صادرکنندگان دارند و تجار در رویکردهای مختلف اقتصادی به بانک‌ها و مسئولان برای تسریع در امور مشورت دهند.

مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران گفت: همه مسئولان و بانک‌های عامل در این شرایط سخت اقتصادی وظیفه دارند با برنامه ریزی اصولی از صادرکنندگان و تجار حمایت کنند.

در این نشست علی اصغر جمعه‌ای رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان و چند تن از صادرکنندگان سمنان حضور داشتند.

بیش از ۱۳۰ واحد صنعتی و تولیدی صادرات محور در استان سمنان فعال است.

همچنین مطالعه کنید:

نرخ سود بین بانکی به ۱۸.۱۷ درصد رسید

جدول تغییرات نرخ سود بین‌بانکی نشان می‌دهد که نرخ سود در این بازار از ۱۸.۴۶ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *